Dzień Wcześniaka w koszalińskim szpitalu

i

Autor: Materiały prasowe Dzień Wcześniaka w koszalińskim szpitalu

Wydarzenia

Najmniejszy maluch ważył niecałe 600 gramów. Dzień Wcześniaka w koszalińskim szpitalu

2023-11-17 7:04

17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. Oddział Neonatologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie został udekorowany maleńkimi dziecięcymi skarpetkami i balonami w kolorze fioletowym, który kojarzony jest z delikatnością i wyjątkowością.

Obecnie w Oddziale Neonatologicznym w koszalińskim szpitalu przebywa dziewięcioro noworodków. Personel przygotował dla wcześniaków z okazji ich święta drobne upominki.

- W tym roku hospitalizowaliśmy ok. 120 wcześniaków. Większość tych dzieci urodziła się w naszym szpitalu. W ubiegłym roku hospitalizowaliśmy u nas ok. 140 wcześniaków na ok. 1200 wszystkich dzieci - mówi lek. med. Janina Sobieraj, koordynator Oddziału Neonatologicznego.

Najmniejszy maluch urodził się w 23. tygodniu ciąży, ważył ok. 600 gramów i miał ok. 30 cm. W tym roku, tych najmniejszych dzieci, poniżej kilograma, było pięcioro.

 Oddział Neonatologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Oddział Neonatologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

Wcześniaki najpierw trafiają na Oddział Intensywnej Terapii, następnie przebywają w Oddziale Neonatologicznym kolejny miesiąc, a nawet i dłużej. W tym czasie wymagają specjalnej opieki, wspomagania oddychania, tlenoterapii, specjalnego żywienia. Do domu wypisywane są, gdy potrafią już samodzielnie oddychać i jeść przez smoczek.

W Oddziale Neonatologicznym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie zostały stworzone odpowiednie warunki, które pozwalają mamom na stały pobyt z dziećmi podczas hospitalizacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Jak dobrze znasz piosenki Skolima?

Pytanie 1 z 10
"Pamiętam jak w wakacje tak słodko wyglądałaś"
Radio Eska: Krzysztof ze Ślubu od pierwszego wejrzenia już tak nie wygląda! Zmienił nawet kolor włosów!