Dzień Wcześniaka w koszalińskim szpitalu

i

Autor: Materiały prasowe Dzień Wcześniaka w koszalińskim szpitalu

Wydarzenia

Najmniejszy maluch ważył niecałe 600 gramów. Dzień Wcześniaka w koszalińskim szpitalu

2023-11-17 7:04

17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. Oddział Neonatologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie został udekorowany maleńkimi dziecięcymi skarpetkami i balonami w kolorze fioletowym, który kojarzony jest z delikatnością i wyjątkowością.

Obecnie w Oddziale Neonatologicznym w koszalińskim szpitalu przebywa dziewięcioro noworodków. Personel przygotował dla wcześniaków z okazji ich święta drobne upominki.

- W tym roku hospitalizowaliśmy ok. 120 wcześniaków. Większość tych dzieci urodziła się w naszym szpitalu. W ubiegłym roku hospitalizowaliśmy u nas ok. 140 wcześniaków na ok. 1200 wszystkich dzieci - mówi lek. med. Janina Sobieraj, koordynator Oddziału Neonatologicznego.

Najmniejszy maluch urodził się w 23. tygodniu ciąży, ważył ok. 600 gramów i miał ok. 30 cm. W tym roku, tych najmniejszych dzieci, poniżej kilograma, było pięcioro.

 Oddział Neonatologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Oddział Neonatologiczny w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

Wcześniaki najpierw trafiają na Oddział Intensywnej Terapii, następnie przebywają w Oddziale Neonatologicznym kolejny miesiąc, a nawet i dłużej. W tym czasie wymagają specjalnej opieki, wspomagania oddychania, tlenoterapii, specjalnego żywienia. Do domu wypisywane są, gdy potrafią już samodzielnie oddychać i jeść przez smoczek.

W Oddziale Neonatologicznym w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie zostały stworzone odpowiednie warunki, które pozwalają mamom na stały pobyt z dziećmi podczas hospitalizacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Jak dobrze znasz piosenki Skolima?

Pytanie 1 z 10
"Pamiętam jak w wakacje tak słodko wyglądałaś"
Radio Eska: Krzysztof ze Ślubu od pierwszego wejrzenia już tak nie wygląda! Zmienił nawet kolor włosów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE