przyroda

Nietypowe znalezisko na plaży. Mały zwierzak, a może wyrządzić spore szkody!

2024-03-22 11:40

Nad Morzem Bałtyckim można znaleźć piękne muszelki oraz wspaniałe bursztyny. Niektórzy znajdują też stare monety! Jednak w Stanach Zjednoczonych znaleziska są o wiele ciekawsze. Odkryto tam ostatnio ciekawy gatunek zwierzątka, który wygląda, jakby na nas patrzył przeszywającym wzrokiem...

Taki mały, a taki groźny. Niezwykłe znalezisko w Stanach Zjednoczonych

Harte Research Institute for Gulf of Mexico Studies podlegające pod Texas A&M University w Stanach Zjednoczonych pochwaliło się ostatnio niezwykłym znaleziskiem. Małym, niepozornym, ale jednocześnie "przeszywającym wzrok" stworzeniem.

Mieszkańcy zgłaszali masowo pojawienie się małych potworków, które wyglądają jak połączenie gałki ocznej i makaronu spaghetti. Nic bardziej mylnego, wygląda niewinnie, a to bardzo niebezpieczne zwierzątku.

- Jeśli widzisz je unoszące się na plaży, podziwiaj ich przerażające piękno, rób zdjęcia, ale nie dotykaj, chyba że chcesz poczuć ból gałki ocznej z morza - przekazali naukowcy.

Zobacz w galerii zdjęć, jak wygląda oczny stworek.

"Potwór oczno-spaghetti" na plaży. Czym jest Rhizophysa?

Jak przekazali naukowcy, maluszej pochodzi z rzędu rurkopławów i jest spokrewniony z niebezpiecznym żeglarzem portugalskim.

Pierwszy raz na Rhizophysy wpadnięto już w XVIII wieku. Są widoczne głównie w tropikalnych częściach Atlantyku, ale i ciepłych okolicach mórz azjatyckich Żyją one głównie w koloniach. Żywią się małymi rybami - najpierw je parząc, a potem paraliżując swoimi jadowitymi mackami. W przypadku dotknięcia przez człowieka może dojść do niezwykle bolesnego oparzenia.

Pomorskie: poszukiwanie bursztynu w Rewie