Zwierzęta

Nietypowe zwierzątko domowe podbija TikToka. Dlaczego ludzie trzymają skunksy domowe w domu?

2023-11-24 14:07

Niektórzy decydują się na chomika, fretki, królika. Jednak kilka osób postanowiło zdecydować się na coś nietypowego w Polsce - skunksika domowego. Jak wygląda życie ze skunksem? Czy puszczają śmierdzące gazy? Ile może kosztować mały skunks domowy?

Czy skunksa można trzymać w domu?

Ostatnio na TikToku algorytm wybił nagrania z pewnymi zwierzątkami. Są puchate, mają urocze pyszczki i słodko tuptają. Tak, to małe skunksy domowe. Wielu szokuje chęć posiadania tak z pozoru "śmierdzącego zwierzęcia", ale okazuje się, że to można szybko obalić. Skunksy domowe mają usuwane gruczoły, przez co nie wydzielają typowych dla siebie zapachów. No chyba, że tylko tych zwykłych po dolegliwościach jelitowych, jak u człowieka.

Skunksy domowe można trzymać normalnie w domu, to zwierzęta bardzo czyste i porządne. Najczęściej korzystają z po prostu kociej kuwety.

Jak zaznacza jedna z właścicielek skunksa, Wiktoria, zwierzęta są niezwykłe czyste, lojalne i to ogromne... leniuszki.

Lojalność ciągle na tiktoku pokazuje za to właśnie Gaba, właścicielka Koksika. Pokazuje, jak maluch jest jej wierny, gdy podąża za nim krok w krok.

Czasami skunksa domowego trzeba też umyć, ale jak zaznacza jeszcze inna właścicielka, jej Pumba tego bardzo nie lubi.

Wiele osób się śmieje, że to połączenie psa i kota.

Zobaczcie w galerii zdjęć, jak wyglądają i żyją skunksy domowe. Ostrzegamy, nagrania są przeurocze!

Jakie zwierzątko kupić dziecku?

Ile kosztuje skunks domowy?

Co jest najważniejsze w tym wszystkim, mioty pojawiają się tylko raz w roku, dlatego do niektórych hodowli są ogromne kolejki. Niektórzy sprowadzają swoje skunksy z Niemiec czy Czech. Koszt skunksa domowego  waha się od 1500 zł do nawet 3000 zł. W niektórych przypadkach są też ceny około 600 zł, ale warto się przyjrzeć takiej hodowli. Tak samo jak w przypadku zakupu rasowego psa.