Nowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Będzie wsparcie od samorządu województwa

i

Autor: materiały prasowe Nowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Będzie wsparcie od samorządu województwa

Inwestycje

Nowa inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Będzie wsparcie od samorządu województwa

2023-06-12 12:12

Koszaliński Szpital wojewódzki otrzyma dotacje w wysokości 240 tyś zł. Pozwoli to na zakup systemu do rejestracji badań elektrofizjologicznych do Oddziału Kardiologii.

Urząd Marszałkowski dofinansuje Szpital Wojewódzki w Koszalinie kwota 240 tyś zł. Pieniądze zostaną przekazane na zakup systemu do rejestracji badań elektrofizjologicznych, do Oddziału Kardiologii. Każdego roku na Oddziale Kardiologii koszalińskiego szpitala leczonych jest ponad 3 tysiące pacjentów. Ponadto wykonywanych jest ponad tysiąc zabiegów eliminujących arytmie serca. Badanie elektrofizjologiczne pozwala określić aktywność serca, zdiagnozować rodzaj zaburzeń, a co za tym idzie zastosować odpowiednie leczenie zabiegowe lub farmakologiczne. 

Edyta Górniak odbiera nagrodę ,,Super Expressu"

Szpital Wojewódzki w Koszalinie przeznaczy na inwestycję 570 tys. zł. Większość kosztów nabycia aparatury pokryją dotacje zewnętrzne. Wsparcie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Miasto Koszalin. Oba samorządy przeznaczą dla lecznicy po 240 tys. zł. Zakup specjalistycznej aparatury wpisuje się w modernizację i dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Pracowni Elektrofizjologii na drugim piętrze Oddziału Kardiologii.

Obecnie nadal nie został rozwiązany problem zamknięcia Oddziału Neurologicznego w koszalińskim szpitalu. Do tematu będziemy powracać.