Miasto stara się o dofinansowanie do pięciu projektów

i

Autor: JS Miasto stara się o dofinansowanie do pięciu projektów

Nowe boiska, remont wiaduktu i oczyszczalni. Koszalin składa projekty

2022-01-18 13:24

Miasto Koszalin ogłosiło swój program inwestycji strategicznych na 2022 rok. Ich realizacja zależy od przyznanych dofinansowań i środków, magistrat złożył dwa projekty skierowane do gmin popegeerowskich i trzy w ramach obszarów priorytetowych.

PROJEKT 1: Rodzinny plac zabaw na Górze Chełmskiej

Koszt inwestycji to 2.000.000,00 złotych, a prace włączyłyby się w kompleksową rewitalizację stadionu na Górze Chełmskiej. Projekt zakłada budowę dużego placu zabaw z zestawami urządzeń ruchowo-sprawnościowych, zestawami wspinaczkowymi i piaskownicami. Plac ma być zlokalizowany w zakolu dawnej płyty stadionu, od strony drogi dojazdowej. Docelowo mają tam też powstać boiska sportowe.

PROJEKT 2: Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni przy stadionie "Gwardii"

Projekt obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysów i wymaganych zezwoleń, w tym pozwolenia na budowę. "Euroboisko" przeznaczone będzie do treningów oraz rozgrywek piłkarskich od drużyn młodzieżowych po III ligę włącznie. Boisko ma powstać na obecnym nieeksploatowanym boisku żużlowym. W planach jest też oświetlenie, prawie 300 siedzisk dla widowni i boksy dla zawodników rezerwowych. Boisko to koszt 4.518.221,00 zł.

Tak zmieniał się Koszalin przez ostatnich 37 lat

PROJEKT 3: Modernizacja wiaduktu w ciągu ul. Władysława IV

Zakres prac obejmuje prace rozbiórkowe i prace remontowe. Planowany jest m.in. demontaż istniejącego wyposażenia (balustrady, bariery i osłony przeciwporażeniowe) oraz nawierzchni chodników i jezdni, a także remont podpór, płyt przejściowych i ustroju nośnego. Skarpy nad obiektem zostaną umocnione płytami ażurowymi, pojawi się też nowa nawierzchnia jezdni na moście i poza nim oraz nowe chodniki. Modernizacja to koszt 5.500.000,00 zł.

PROJEKT 4: Kompleksowa modernizacja ul. Szczecińskiej i ulic dowiązanych.

Oprócz rozbudowy jezdni jako drogi dwu jezdniowej dwu pasowej o długości ok. 900 m, mają też powstać trzy ronda - na ul. Wołyńskiej na wysokości ul. Ekonomicznej, na ul. Inwestorskiej oraz na ul. Szczecińskiej na wysokości stacji paliw. Koszt projektu to 33.000.000,00 zł.

PROJEKT 5: Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków "Jamno"

Projekt obejmuje budowę zamkniętych komór wraz z infrastrukturą towarzyszącą, co da możliwość energetycznego wykorzystania biogazu. Koszt projektu to 67.500.000,00 zł.