Miasto stara się o dofinansowanie do pięciu projektów

i

Autor: JS Miasto stara się o dofinansowanie do pięciu projektów

Nowe boiska, remont wiaduktu i oczyszczalni. Koszalin składa projekty

2022-01-18 13:24

Miasto Koszalin ogłosiło swój program inwestycji strategicznych na 2022 rok. Ich realizacja zależy od przyznanych dofinansowań i środków, magistrat złożył dwa projekty skierowane do gmin popegeerowskich i trzy w ramach obszarów priorytetowych.

PROJEKT 1: Rodzinny plac zabaw na Górze Chełmskiej

Koszt inwestycji to 2.000.000,00 złotych, a prace włączyłyby się w kompleksową rewitalizację stadionu na Górze Chełmskiej. Projekt zakłada budowę dużego placu zabaw z zestawami urządzeń ruchowo-sprawnościowych, zestawami wspinaczkowymi i piaskownicami. Plac ma być zlokalizowany w zakolu dawnej płyty stadionu, od strony drogi dojazdowej. Docelowo mają tam też powstać boiska sportowe.

PROJEKT 2: Budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o sztucznej nawierzchni przy stadionie "Gwardii"

Projekt obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, kosztorysów i wymaganych zezwoleń, w tym pozwolenia na budowę. "Euroboisko" przeznaczone będzie do treningów oraz rozgrywek piłkarskich od drużyn młodzieżowych po III ligę włącznie. Boisko ma powstać na obecnym nieeksploatowanym boisku żużlowym. W planach jest też oświetlenie, prawie 300 siedzisk dla widowni i boksy dla zawodników rezerwowych. Boisko to koszt 4.518.221,00 zł.

Tak zmieniał się Koszalin przez ostatnich 37 lat

PROJEKT 3: Modernizacja wiaduktu w ciągu ul. Władysława IV

Zakres prac obejmuje prace rozbiórkowe i prace remontowe. Planowany jest m.in. demontaż istniejącego wyposażenia (balustrady, bariery i osłony przeciwporażeniowe) oraz nawierzchni chodników i jezdni, a także remont podpór, płyt przejściowych i ustroju nośnego. Skarpy nad obiektem zostaną umocnione płytami ażurowymi, pojawi się też nowa nawierzchnia jezdni na moście i poza nim oraz nowe chodniki. Modernizacja to koszt 5.500.000,00 zł.

PROJEKT 4: Kompleksowa modernizacja ul. Szczecińskiej i ulic dowiązanych.

Oprócz rozbudowy jezdni jako drogi dwu jezdniowej dwu pasowej o długości ok. 900 m, mają też powstać trzy ronda - na ul. Wołyńskiej na wysokości ul. Ekonomicznej, na ul. Inwestorskiej oraz na ul. Szczecińskiej na wysokości stacji paliw. Koszt projektu to 33.000.000,00 zł.

PROJEKT 5: Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków "Jamno"

Projekt obejmuje budowę zamkniętych komór wraz z infrastrukturą towarzyszącą, co da możliwość energetycznego wykorzystania biogazu. Koszt projektu to 67.500.000,00 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE