Nowe mieszkania w Kołobrzegu. Miasto opublikowało listę najemców

i

Autor: materiały prasowe Nowe mieszkania w Kołobrzegu. Miasto opublikowało listę najemców

Spoełczne

Nowe mieszkania w Kołobrzegu. Miasto opublikowało listę najemców

2023-07-11 11:55

W ramach programu miejskiego „Mieszkania dla rozwoju” powstaną 124 mieszkania w 4 blokach na osiedlu Witkowice, w Kołobrzegu.

Kołobrzeg realizuje program miejski - „Mieszkania dla rozwoju”. W jego ramach powstaną 124 mieszkania w 4 blokach na osiedlu Witkowice. Kryteria przyznawania mieszkań zostały zatwierdzone przez Radę Miasta. Umowy mają zostać podpisane jeszcze w wakacje, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań na początku września.

Lewandowski rapuje z Quebonafide!

Program „Mieszkania dla rozwoju” jest skierowany mieszkańców, którzy nie mają szans na własne M. Spowodowane jest to m.in.: zbyt wysokimi dochodami na podpisanie umowy na najem komunalny lub zbyt niskimi na uzyskanie kredytu. W biuletynie informacji publicznej urzędu miejskiego w Kołobrzegu już opublikowano listę pierwszych mieszkańców, którzy wkrótce otrzymają klucze do nowego budynku.

Pierwszy obiekt ma być gotowy do końca sierpnia bieżącego roku. Pod koniec tego miesiąca pierwsze mieszkania zostaną zasiedlone, następne - miesiąc później. Kolejne dwa budynki na Osiedlu Witkowice powstaną w styczniu i marcu przyszłego roku. Cała inwestycja zostanie zakończona pod koniec czerwca 2024 roku, wraz zagospodarowaniem terenu. Koszt przedsięwzięcia to około 35 milionów złotych.