Władze powiatu kołobrzeskiego planują kolejne inwestycje drogowe

i

Autor: Materiały Prasowe Władze powiatu kołobrzeskiego planują kolejne inwestycje drogowe

Nowe oblicze zyskają drogi w powiecie kołobrzeskim. Już ruszyły wstępne prace nad dokumentacją

2021-01-21 8:24

W tej sprawie spotkał się Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski z dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych – Magdaleną Dąbrówką. Podczas spotkania omówili szczegółowe plany inwestycyjne i remontowe dróg w powiecie kołobrzeskim na kolejne miesiące. Jest on przygotowywany w oparciu o wnioski mieszkańców

Priorytetem na terenie miasta jest przebudowa ul. Wschodniej. Projekt obecnie oczekuje na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja będzie polegała na przebudowie istniejącej nawierzchni, budowie ścieżki pieszo-rowerowej i przebudowie chodników. Ulica zyska elementy małej architektury. Koszt przebudowy to ponad 3 mln 700 tyś zł.

W planach jest również budowa ścieżki rowerowej na ul. Grzybowskiej, od obwodnicy do skrzyżowania z ul. Lazurową. Zadanie realizowane będzie wspólnie z miastem Kołobrzeg. Na terenie powiatu, ZDP chce przebudować ul. Główną w Dygowie oraz ul. Wyzwolenia w Dźwirzynie. Oba projekty zostały zgłoszony w ramach naboru wniosków o wsparcie w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość pierwszego zadania to kwota 7 mln 200 tyś zł, drugi projekt będzie kosztował 4 mln zł.

Powiat chce także przygotować dokumentację pod inne inwestycje, jak przebudowa ul. Myśliwskiej w Kołobrzegu, ul. Jedności Narodowej czy ul. Szczecińskiej w Zieleniewie. W przypadku pozyskania dodatkowych środków finansowych będą realizowane kolejne zadania zgłaszane przez radnych i mieszkańców.

Nowa stylówa Beaty Szydło

QUIZ. U czy Ó? Wskaż poprawną pisownię. Dasz radę? 8/15 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną pisownię: