Kropla w morzu potrzeb

Nowe przystanki i stare tory, czyli problemy koszalińskiej wąskotorówki

2024-02-29 13:12

Przegrany w budżecie obywatelskim projekt zrealizowali dzięki pomocy wolontariuszy. Koszalińska Kolej Wąskotorowa ma teraz dwa nowe przystanki. Znajdują się one na os. Wenedów oraz Kretomino. Choć kolej zatrzymywała się tam wcześniej, teraz mieszkańcy dokładnie wiedzą gdzie wsiadać, dzięki tablicom informacyjnym. Jednak są też złe wieści...

Dzięki pomocy wolontariuszy, zabytkowa Koszalińska Kolej Wąskotorowa zyskała dwa nowe i oficjalne przystanki, które teraz oznaczone są stosownymi tablicami. 

W ostatnim czasie TKKW otrzymało także 10 tys. zł. dotacji od Starostwa Powiatowego w Koszalinie, która posłuży do remontu torowiska na odcinku Koszalin-Rosnowo.

To jednak za mało, aby stan torów uległ znacznej poprawie. Konieczny jest większy remont na który potrzebne są o wiele większe pieniądze. Te zadeklarowało dać miasto. Sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami, ale o dofinansowaniu na razie nic nie wiadomo. 

Na ten temat porozmawialiśmy z członkiem Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej - Pawłem Rukszą. Wywiad znajdziecie poniżej.

Paweł Ruksza o obecnej sytuacji koszalińskiej wąskotorówki
Chciał spalić żywcem sąsiada. Teraz tłumaczy, że "to był głupi żart"
Sonda
Lubisz podróżować pociągami?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres koszalin@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!