Olimpijski Weekend w Kołobrzegu

i

Autor: materiały prasowe Olimpijski Weekend w Kołobrzegu

Sport

Olimpijski Weekend w Kołobrzegu

2023-06-07 10:53

Turniej w ramach cyklu Otwartych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w siatkówce plażowej, rajd rowerowy czy symulator żeglarski - to jedynie niektóre atrakcje zaplanowane z okazji Olimpijskiego Weekendu W Kołobrzegu.

Olimpijski Weekend w Kołobrzegu. W programie dwudniowej imprezy m.in.: rozegrany zostanie pierwszy turniej w ramach cyklu Otwartych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w siatkówce plażowej, zaplanowano rajd rowerowy, symulator żeglarski, warsztaty z wiązania węzłów. W programie Olimpijskiego Weekendu w Kołobrzegu znajdą się także stoisko III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Na miejsce dotrze również Ogień Pokoju przemierzający Polskę.

Uczestniczki Projektu Lady po latach

Największa atrakcją będzie możliwość spotkania się z olimpijczykami m.in. Małgorzatą Hołub-Kowalik – mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4×400 m, żeglarzem Jackiem Piaseckim – członkiem załogi olimpijskiej, Luizą Złotkowską - łyżwiarką, wicemistrzynią olimpijską. W strefie Igrzysk znajdą się konkurencje lekkoatletyczne, w tym trening z Małgorzatą Hołub-Kowalik, bieganie na bieżni, piłka ręczna plażowa oraz energorowery.

Na miejscu odwiedzający będą mogli skorzystać ze strefy Fun czyli supów, akademii skimbordu czy wziąć udział w konkursie sterowania latawcami. Nie zabraknie również strefy piłki nożnej z wieloma atrakcjami jak: pneumatyczne boiska, turniej „Żywych piłkarzyków” dla całych rodzin, Band Test Piłkarza – specjalistyczny sprawdzian umiejętności piłkarskich. dodatkowo, na terenie miasteczka będzie funkcjonowała strefa fitness, zdrowia i relaksu. Impreza w dniach 10 i 11 czerwca na kołobrzeskiej plaży Milenium. Organizatorami są Polski Komitet Olimpijski oraz Miasto Kołobrzeg.