Koszalińsk patroluje zbiorniki wodne łódkami

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Koszalinie

POLICJA

Patrole wodne policji z Koszalina!

2023-07-12 13:58

Okres letni zawsze przyciąga tłumy ludzi, którzy w gorące dni lubią odpocząć nad wodą. Niestety... Często zapominamy o podstawowych krokach ostrożności, co często potrafi doprowadzić do tragedii. Dlatego Komenda Miejska Policji w Koszalinie podjęła odpowiednie kroki, aby zmniejszać jej ryzyko.

Od 1 czerwca br. na terenie Polski utonęło 75 osób. Tak wynika z podanych przez policję statystyk. Najczęstszym powodem tego typu wypadków była kąpiel w miejscach niestrzeżonych lub zabronionych. Dlatego w sezonie letnim będą pojawić się wodne patrole koszalińskiej policji. Terenem działań będą okoliczne zbiorniki wodne w pasie nadmorskim naszego regionu.

Alan Walker i Zak Abel z hitem lata 2023! Posłuchajcie przedpremierowo "Endless Summer"!

W trakcie patroli na łódkach policja będzie sprawdzać, zarówno same zbiorniki wodne, ale również inne jednostki pływające, a także ich wyposażenie, czy uprawnienia i trzeźwość sterników. Mundurowi udzielą również porad i wskazówek dot. tego, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia nad wodą. 

Czy rozpoznasz te rasy psów?

Pytanie 1 z 8
Jakiej rasy jest ten pies?
quizpsy

Funkcjonariusze przypominają również o tym, że mając ochotę na kąpiel, powinniśmy korzystać tylko i wyłącznie z miejsc do tego przeznaczonych oraz gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. 

O czym warto pamiętać? 

- Nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu

- Nie kąpać się zaraz po posiłku - warto odczekać chociaż godzinę

- Nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się - grozi to szokiem termicznym czy nawet utratą przytomności!

- Pilnować, aby nad bezpieczeństwem dzieci zawsze czuwał dorosły!

- Nie porywać się na głęboką wodę, czyli liczyć siły na zamiary!

- Nie skakać do wody z dużej wysokości!

- Korzystać z kapoków jeżeli wykorzystywany jest sprzęt pływacki

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!