Pierwszy etap Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego - za nami. Zgłoszono ponad 90 projektów

i

Autor: Radio Plus Pierwszy etap Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego - za nami. Zgłoszono ponad 90 projektów

Społeczny

Pierwszy etap Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego - za nami. Zgłoszono ponad 90 projektów

2023-05-22 15:11

Targi książek i gier, konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży oraz łąki kwietne - to tylko niektóre z propozycji, które znalazły się wśród 94 projektów zgłoszonych w ramach 11. edycji Budżetu Obywatelskiego

Wśród zgłoszonych projektów znalazły się: 43 osiedlowe i 29 ogólnomiejskie, w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego - 13, a w ramach Społecznego Budżetu Obywatelskiego - 9.

W kategorii Zielony Budżet Obywatelski koszalinianie złożyli projekty dotyczące: nasadzeń drzew, kastracji zwierząt, przenoszenia zwierząt w bezpieczne miejsca, zazielenienia Rynku Staromiejskiego, stworzenia kwietnych skwerów, łąk kwietnych, nasadzeń kwiatowych w Parku Książąt Pomorskich oraz stworzenia ekologicznego muralu i zazielenienia masztów flagowych na terenach podożynkowych.

PRZESZCZĘŚLIWY ŚLIWKA PO HISTORYCZNYM SUKCESIE ZAKSY: Wzięliśmy się w garść!

W kategorii Społeczny Budżet Obywatelski mieszkańcy wnioskowali o m.in.: organizację koncertów i imprez integracyjnych, targi książek oraz gier komputerowych, przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, konsultacji psychologicznych dla dzieci i młodzieży oraz zajęć aktywizujących dla seniorów. W tym roku do budżetu wpłynęło o 17 projektów więcej niż w roku ubiegłym. Tera wszystkie wnioski trafią pod ocenę merytoryczną. Głosowanie ruszy 2 października.

W tym roku na Budżet Obywatelski miasto przeznaczy ponad 3 mln 800 tysięcy złotych.