Asp.szt. Jarosław Biedrzycki wraz ze swoim czworonożnym partnerem Ryśkiem

i

Autor: Materiały prasowe Asp.szt. Jarosław Biedrzycki wraz ze swoim czworonożnym partnerem Ryśkiem

Policja

Pies policjant z Koszalina brał udział w poszukiwaniach zaginionej osoby

2023-06-22 11:25

Asp. szt. Jarosław Biedrzycki z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wraz ze swoim czworonożnym partnerem Ryśkiem kolejny raz wzięli udział w poszukiwaniach. Tym razem pomagali jednostce KPP w Sochaczewie z województwa mazowieckiego.

Działania poszukiwawcze prowadzone były zarówno na lądzie jak i na wodzie. Została przeszukana rzeka Bzura oraz jej brzeg. W przeszukaniu terenu oraz wody, gdzie był widziany lub mógł przebywać zaginiony mężczyzna brał udział Rysiek, pies służbowy koszalińskiego policjanta, który wielokrotnie wykazał się swoimi umiejętnościami. Jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów zwłok ludzkich na lądzie oraz wodzie.

Skuteczność duetu mundurowych z Koszalina została dostrzeżona przez jednostki w całym kraju. Angażowani są do wyjaśniania min. zaginięć czy zabójstw. Psy o tak szczególnych umiejętnościach jak koszaliński Rysiek pracują w zupełnie inny sposób niż psy patrolujące czy tropiące. Rysiek przeszukując teren, zbiera zapach unoszący się nad powierzchnią ziemi i wody. Może wydawać się to niemożliwe ale jest on w stanie nawet z łodzi wyczuć zapach zwłok, które znajdują się nawet kilka metrów pod wodą.

Poszukiwania zaginionego mieszkańca gminy Nowa Sucha, w których w ostatnich dniach brali udział funkcjonariusze z Koszalina, trwają od listopada ubiegłego roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz o Blance. Sprawdź się w bejbowym quizie!

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości wychowywała się Blanka?
Blanka
Czego się nie da odzobaczyć w podróży? Marian na świecie | Tak trzeba żyć #33 Eska Rock