Warsztaty laparoskopowe

i

Autor: Materiały prasowe Warsztaty laparoskopowe

zdrowie

Po operacji nie musi boleć. Certyfikat „Szpital bez bólu” dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

2023-06-29 10:59

Certyfikat został przyznany za oddziały zabiegowe, gdzie są wykonywane zabiegi operacyjne. W praktyce oznacza to, że personel musi kontrolować poziom natężenia bólu co najmniej trzy razy na dobę i prowadzić farmakoterapię zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Lekarze i pielęgniarki są zobligowani raz w roku wziąć udział w specjalnym szkoleniu.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał Certyfikat „Szpital bez bólu”, przyznany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu wspólnie z Polskim Towarzystwem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Towarzystwem Chirurgów Polskich, Polskim Towarzystwem Ortopedycznym i Traumatologicznym.

Uzyskanie certyfikatu jest ważną informacją dla pacjenta, że w danym szpitalu, na danym oddziale uśmierzanie bólu pooperacyjnego lub leczenie bólu przewlekłego związanego z chorobą podstawową prowadzone jest na najwyższym poziomie.

Certyfikat jest potwierdzeniem wprowadzenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego. Jest ważny przez kolejne trzy lata.

W ubiegłym roku w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie wykonano ponad 13 tysięcy zabiegów operacyjnych, w tym roku do końca maja – ok. 6 tysięcy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Prawdziwe nazwiska gwiazd

Pytanie 1 z 16
Jerzy Połomski to pseudonim artystyczny:
Mistrzostwa Świata Recepcjonistów Hotelowych. Krzysztof Studziński | Tak trzeba żyć ESKA ROCK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE