Posiedzenie aresztowe odbyło się w środę w Sądzie Rejonowym w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Posiedzenie aresztowe odbyło się w środę w Sądzie Rejonowym w Koszalinie

Podejrzany o zabójstwo mieszkańca Koszalina trafi do szpitala psychiatrycznego o wzmocnionym zabezpieczeniu

2021-10-06 14:47

43-latek jest podejrzany o zabójstwo 59-latka i usiłowanie pozbawienia życia 31-latka. Przyznał się do popełnienia tych czynów. Odmówił jednak składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania prokuratora. Sąd zastosował wobec Tomasza S. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyzna zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

W nocy z 3 na 4 października policję zaalarmowali mieszkańcy bloku przy ul. Staszica w Koszalinie, po tym jak o pomoc prosił 31-latek, który ranny zdołał uciec z mieszkania na parterze. W mieszkaniu policja znalazła zwłoki 59-latka ukryte w szafie. 43-letni podejrzany uciekł. Został zatrzymany przy dworcu PKP. 

Tomasz S. na początku roku opuścił zakład karny, utrzymywał się z prac dorywczych. Wynajął mieszkanie w Koszalinie przy ul. Staszica, gdzie doszło do zbrodni. Motyw jego działania nie jest znany i jego ustalenie będzie kluczowe dla śledztwa.

W poniedziałek przeprowadzona została sekcja zwłok 59-latka. Wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uduszenie, a nie ujawnione rany głowy zadane tłuczkiem. Mężczyzna został zamordowany 3 października, ok. 12 godzin przed znalezieniem jego zwłok ukrytych w szafie.

Natomiast do usiłowania zabójstwa 31-latka doszło w nocy z 3 na 4 października. 43-latek ranił mężczyznę tasakiem w klatkę piersiową, gdy ten przyszedł odebrać pożyczoną wcześniej podejrzanemu kurtkę. Obrażenia nie były poważne. Mężczyzna opuścił już szpital.

Prokuratura czeka na wyniki badań laboratoryjnych zleconych pod kątem obecności alkoholu i środków odurzających w organizmie podejrzanego i pokrzywdzonych. Do sprawy powołani zostaną biegli psychiatrzy.  Tomaszowi S. grozi dożywocie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Daria od Love Blind zawładnęła sceną! Zobaczcie kulisy ESKA Live
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE