Posiedzenie aresztowe odbyło się w środę w Sądzie Rejonowym w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Posiedzenie aresztowe odbyło się w środę w Sądzie Rejonowym w Koszalinie

Podejrzany o zabójstwo mieszkańca Koszalina trafi do szpitala psychiatrycznego o wzmocnionym zabezpieczeniu

2021-10-06 14:47

43-latek jest podejrzany o zabójstwo 59-latka i usiłowanie pozbawienia życia 31-latka. Przyznał się do popełnienia tych czynów. Odmówił jednak składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania prokuratora. Sąd zastosował wobec Tomasza S. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyzna zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

W nocy z 3 na 4 października policję zaalarmowali mieszkańcy bloku przy ul. Staszica w Koszalinie, po tym jak o pomoc prosił 31-latek, który ranny zdołał uciec z mieszkania na parterze. W mieszkaniu policja znalazła zwłoki 59-latka ukryte w szafie. 43-letni podejrzany uciekł. Został zatrzymany przy dworcu PKP. 

Tomasz S. na początku roku opuścił zakład karny, utrzymywał się z prac dorywczych. Wynajął mieszkanie w Koszalinie przy ul. Staszica, gdzie doszło do zbrodni. Motyw jego działania nie jest znany i jego ustalenie będzie kluczowe dla śledztwa.

W poniedziałek przeprowadzona została sekcja zwłok 59-latka. Wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uduszenie, a nie ujawnione rany głowy zadane tłuczkiem. Mężczyzna został zamordowany 3 października, ok. 12 godzin przed znalezieniem jego zwłok ukrytych w szafie.

Natomiast do usiłowania zabójstwa 31-latka doszło w nocy z 3 na 4 października. 43-latek ranił mężczyznę tasakiem w klatkę piersiową, gdy ten przyszedł odebrać pożyczoną wcześniej podejrzanemu kurtkę. Obrażenia nie były poważne. Mężczyzna opuścił już szpital.

Prokuratura czeka na wyniki badań laboratoryjnych zleconych pod kątem obecności alkoholu i środków odurzających w organizmie podejrzanego i pokrzywdzonych. Do sprawy powołani zostaną biegli psychiatrzy.  Tomaszowi S. grozi dożywocie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Daria od Love Blind zawładnęła sceną! Zobaczcie kulisy ESKA Live