What's Next?

i

Autor: Wiktor Grabowski

ZWOLNIENI Z TEORII

Podsumowanie projektu "What's Next?" uczniów ZS9 w Koszalinie

2024-04-11 8:23

""What's Next?" odnotowuje wybitne wyniki w swojej misji pomocy koszalińskiej młodzieży. Dzięki współpracy z lokalnymi społecznościami i zaangażowaniu licznych partnerów projektowych (...) przyczynia się do tworzenia pozytywnych zmian w społecznościach Koszalina". Tak o projekcie mówi jego lider - Wiktor Grabowski. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy!

Warto przeczytać nasz poprzedni artykuł, kiedy to projekt "What's Next?" dopiero startował. W nim dowiecie się na czym tak w ogóle polega. 

Olimpiada powoli dobiega końca. Czas więc podsumować to co udało się zrealizować uczniom popularnego "Elektronika":

1.Spotkania dla uczniów szkół średnich:

Seria spotkań w koszalińskim Centrum Kultury 105 zgromadziła aż 600 uczestników. Uczniowie mieli możliwość dyskusji na temat perspektyw zawodowych czy rozwoju osobistego.

2.Zbiórka charytatywna: 

Podczas zbiórki pieniędzy na rzecz fundacji "Słonie na Balkonie" zebrano ponad 1000 złotych, które wesprą dzieci zmagających się m.in z depresją.

3.Materiały edukacyjne na social mediach: 

Treści na temat kariery zawodowej, stresu oraz samorozwoju dotarły do ponad 20tys. osób

4.Wywiady z osobami powiązanymi z tematami projektu: 

Wywiady z osobami mającymi doświadczenie i wiedzę na tematy poruszane w ramach projektu. Można je znaleźć na mediach społecznościowych projektu.

5.Współpraca z koszalińskimi firmami: W ramach projektu uczniowie nawiązali współpracę z aż 12 lokalnymi firmami.

Ponadto wciąż trwają prace nad utworzeniem ankiety AI, która w innowacyjny sposób pomoże wskazać optymalne ścieżki kariery - jej wypełniającym.

Według zapewnień uczniowie wciąż chcą rozwijać swój projekt, nawet po zakończeniu swojego udziału w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". 

Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się tutaj: whats-next.pl

Targi książki i mediów VIVELO 2024: Agata Passent Cały wywiad

Quiz, czy jesteś lubiany. Czy inni mogą Ci zaufać?

Pytanie 1 z 8
Masz wielu przyjaciół?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres koszalin@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!