Kierował pod wpływem alkoholu

i

Autor: pixbay Kierował pod wpływem alkoholu

Wydarzenia

Prowadził auto, mając prawie 3 promile alkoholu

2023-05-22 14:58

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Koszalinie. Kierowcy udaremnili jazdę nietrzeźwemu 47 - latkowi

Kierowcy zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło na ul. Połczyńskiej w Koszalinie. Z relacji osób, które widziały okoliczności zdarzenia wynikało, że kierujący samochodem podczas jazdy nie panował nad pojazdem i wykonywał niebezpieczne manewry. Świadkowie postanowili go zatrzymać. Jeden ze świadków zajechał mu drogę swoim samochodem, a drugi - zablokował tył pojazdu. Według obu kierowców od 47-latka była wyczuwalna była woń alkoholu. Ostatecznie jeden z mężczyzn wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i zawiadomił policję.

Rozbity Kacper Błoński po porażce z Amadeuszem Ferrarim na FAME MMA 18

Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że 47-letni mężczyzna miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwiej, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Koszalińska policja systematycznie prowadzi akcje informacyjne oraz trzeźwe poranki, właśnie po to aby wykluczyć kierowców jadących na "podwójnym gazie", ale również po to aby edukować jak niebepieczne jest wsiadanie za kierownice pod wpływem alkoholu.

QUIZ. Polskie piosenki o miłości! Potrafisz dokończyć każdy tekst?

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki. "Byłaś serca biciem / Wiosną, zimą, życiem / Marzeń moich echem..."