„Stojak Życia” – wynalazek Piotra Suleckiego z nadmorskiej Kuźnicy

i

Autor: Materiały prasowe „Stojak Życia” – wynalazek Piotra Suleckiego z nadmorskiej Kuźnicy

zdrowie

Ratujący życie sprzęt na plaży w Kołobrzegu. Każdy może pomóc tonącemu

2023-06-30 12:23

Stojaki Życia po raz pierwszy zostały zainstalowane na niestrzeżonych kołobrzeskich kąpieliskach. Specjalistyczne urządzenia znajdziemy na plaży zachodniej – wojskowej oraz w Podczelu przy grobli. Zwiększają szanse na szybsze zaalarmowanie i przybycie ratowników WOPRu, którzy udzielą specjalistycznej pomocy.

Wyposażenie takiego stojaka to przede wszystkim koło ratunkowe z 30-metrową liną, które pozwala na natychmiastowe udzielenie pomocy osobie znajdującej się w wodzie. W momencie korzystania ze sprzętu, następuje automatyczne uruchomienie systemu dźwiękowego, zapala się też kogut dający sygnał świetlny. Dzięki temu o prowadzonej akcji ratunkowej zostają zaalarmowane wszystkie osoby będące w pobliżu wydarzenia.

Specjalne stelaże są oznakowane numerem wejścia na plażę, w jakiej się znajdują, by osoba dzwoniąca po pomoc mogła szybko i łatwo podać dane przyjmującemu zgłoszenie.

Stojaki Życia to pomysł Piotra Suleckiego, mieszkańca Kuźnicy, który szukał rozwiązania, w jaki sposób zaalarmować otoczenie i w miarę bezpiecznie przeprowadzić akcję ratunkową na plaży.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. To oni kochają, zdradzają i krzywdzą bohaterki tureckich seriali. Rozpoznasz tych przystojniaków po jednym zdjęciu? Dla prawdziwej fanki to pestka!

Pytanie 1 z 8
W tym serialu zagrał Kemala, któremu rodzina nie pozwoliła na miłość... Chodzi o:
Wspaniałe stulecie. Wieczna miłość. Burak Özçivit
Rusza Eska Summer City. Przystanek pierwszy – Plaża Miejska w Olsztynie