Śmigłowiec LPR - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay

LPR

Stała baza LPR w Koszalinie ma zacząć działać za dwa lata. Teren już został przekazany

2023-05-24 8:57

Podpisany został już akt notarialny. Dawna koszalińska strzelnica wojskowa przy drodze na Polanów została przekazana Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. To tutaj powstanie całoroczna baza LPR. Ma zacząć działać w 2025 roku.

- W obliczu dążeń do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, a także turystów, jest to ogromny krok naprzód – uważa prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

– Nie raz przekonaliśmy się, jak ważna była szybko niesiona pomoc, którą gwarantowały śmigłowce ratunkowe. Bez nich zagrożenie zdrowia i życia jest zdecydowanie większe. Dlatego jestem niezwykle zadowolony, że już niedługo będziemy mieli w Koszalinie całoroczną lotniczą bazę ratunkową, a nie – jak do tej pory – jedynie w sezonie letnim. Tym bardziej, że w naszym sąsiedztwie powstała i cały czas powstaje, sieć dróg ekspresowych.

Według rządowych zapewnień, stała baza LPR z hangarem dla medicoptera i pełnym zapleczem infrastrukturalnym dla załogi ma powstać w ciągu 2 lat. Do tego czasu w Zegrzu Pomorskim uruchamiana będzie letnia baza LPR. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rejestracje pojazdów w Zachodniopomorskiem

Pytanie 1 z 10
Skąd jest ta rejestracja?
Rejestracja
ESKA LET'S BIKE 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE