Śmigłowiec LPR - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay

LPR

Stała baza LPR w Koszalinie ma zacząć działać za dwa lata. Teren już został przekazany

2023-05-24 8:57

Podpisany został już akt notarialny. Dawna koszalińska strzelnica wojskowa przy drodze na Polanów została przekazana Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. To tutaj powstanie całoroczna baza LPR. Ma zacząć działać w 2025 roku.

- W obliczu dążeń do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, a także turystów, jest to ogromny krok naprzód – uważa prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

– Nie raz przekonaliśmy się, jak ważna była szybko niesiona pomoc, którą gwarantowały śmigłowce ratunkowe. Bez nich zagrożenie zdrowia i życia jest zdecydowanie większe. Dlatego jestem niezwykle zadowolony, że już niedługo będziemy mieli w Koszalinie całoroczną lotniczą bazę ratunkową, a nie – jak do tej pory – jedynie w sezonie letnim. Tym bardziej, że w naszym sąsiedztwie powstała i cały czas powstaje, sieć dróg ekspresowych.

Według rządowych zapewnień, stała baza LPR z hangarem dla medicoptera i pełnym zapleczem infrastrukturalnym dla załogi ma powstać w ciągu 2 lat. Do tego czasu w Zegrzu Pomorskim uruchamiana będzie letnia baza LPR. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rejestracje pojazdów w Zachodniopomorskiem

Pytanie 1 z 10
Skąd jest ta rejestracja?
Rejestracja
ESKA LET'S BIKE 2023