UWAGA na oszustwa na wnuczka i na policjanta

i

Autor: Materiały prasowe UWAGA na oszustwa "na wnuczka" i "na policjanta"

UWAGA na oszustwa

Stracili 50 tysięcy złotych. Policja ostrzega przed oszustami

2024-02-29 10:39

Policja po raz kolejny ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Małżeństwo z powiatu kołobrzeskiego straciło 50 tysięcy złotych. Seniorka odebrała telefon stacjonarny od kobiety podającej się za „policjantkę”.

Policja każdego dnia odnotowuje przypadki oszustw dokonywanych m.in.: „na wnuczka”, „na policjanta”, "na wypadek", czy "na pracownika banku". Ofiarami tych przestępstw padają seniorzy, ale także osoby w średnim wieku. Niestety kolejną ofiarą tego typu przestępstwa padło małżeństwo z powiatu kołobrzeskiego, które przekazało oszustowi 50 tysięcy złotych.

Seniorka odebrała telefon stacjonarny od osoby podającej się za „policjantkę”. Usłyszała, że jej córka śmiertelnie potrąciła ciężarną kobietę. Podszywająca się pod funkcjonariuszkę osoba oznajmiła, że w związku z wypadkiem rodzina ofiary domaga się wysokiego odszkodowania. Seniorka i jej mąż w telefonie słyszeli płacz kobiety. Małżeństwo zdecydowało się oddać wszystkie oszczędności osobie, która zapukała do ich drzwi.

Policjanci przypominają o zachowaniu rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które namawiają nas do wypłacenia i przekazania pieniędzy. Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem czy synem znajomego.

W sytuacji jakichkolwiek podejrzeń należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze znasz kultowe filmy science fiction?

Pytanie 1 z 10
Którą pigułkę wybrał Neo w filmie „Matrix”?
Strajk rolników | PORANEK ESKA