Politechnika Koszalińska

i

Autor: materiały prasowe Politechnika Koszalińska

Studia za darmo plus stypendium. Politechnika pomoże studentom z Białorusi [WYWIAD]

2020-10-28 10:07

Sytuacja polityczna u naszych sąsiadów jest wciąż niepewna i niestabilna, wiele młodych osób doświadcza represji, wśród których są także studenci, którzy z wielu względów nie mogą rozpocząć studiów bądź ich kontynuować. Politechnika Koszalińska wyciąga do nich pomocną dłoń i oferuje pierwszą tak kompleksową pomoc wśród polskich uczelni.

Program pomocowy dla białoruskich studentów nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca Politechniki z Urzędem Marszałkowskim, Starostwem Powiatowym w Koszalinie, Powiatowym Urzędem Pracy, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Fundacją „Nauka dla Środowiska".

Dzięki temu nasi sąsiedzi mogą wybrać studia każdego kierunku, studiować za darmo, przebywać bezpłatnie w akademiku i otrzymywać stypendium na utrzymanie. Taką pomoc otrzyma ok. 30 osób.

Więcej w poniższym podcaście.

Jedynym wymaganiem jest komunikatywna znajomość języka polskiego

i

Autor: Politechnika Koszalińska Jedynym wymaganiem jest komunikatywna znajomość języka polskiego
O programie „Politechnika Koszalińska wspiera studentów z Białorusi" mówi prorektor uczelni, prof. Krzysztof Wasilewski
Zamieszki na Białorusi po wyborach prezydenckich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE