Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla sportowych nadziei olimpijskich.

i

Autor: materiały prasowe Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla sportowych nadziei olimpijskich.

296 tys. zł dla sportowców

Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla sportowych nadziei olimpijskich. Wśród nich zawodnicy z Koszalina, Kołobrzegu i Karlina

2023-03-07 9:20

59 sportowców w tym roku otrzyma stypendia sportowe od Marszałka Województwa. Reprezentują dyscypliny m.in. jak: boks, gimnastyka artystyczna, zapasy czy łucznictwo.

Granty sportowe przyznane zostały w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec i junior, a w przypadku osób niepełnosprawnych, zawodnikom, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Do jego uzyskania uprawnieni byli sportowcy uprawiający dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych lub systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W tym roku na liście laureatów znalazło się 59 osób. To sportowcy z klubów m.in.: z Białogardu,Darłowa, Karlina, Koszalina, Kołobrzegu i Szczecina. Reprezentują takie dyscypliny jak: gimnastyka sportowa, artystyczna, kajakarstwo, kolarstwo torowe, lekkoatletyka, łucznictwo, podnoszenie ciężarów, pływanie, wioślarstwo i zapasy. Na liście znaleźli się sportowcy z Koszalina - wychowankowie Zapaśniczego Klubu Sportowego - Damian Korbus, Mateusz Łuszczyński i Dominik Mytkowski, za zajęcia pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w swoich kategoriach wagowych. Na liście jako jedyny z powiatu kołobrzeskiego znalazł się łucznik KSŁ Mewa Kołobrzeg - Kacper Grzelak.

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska

W budżecie województwa na ten cel przeznaczono 296 tys. zł. Sportowcy otrzymają stypendia w wysokości od 4 tys. zł do 10 tys. zł, zostaną wypłacone w dziesięciu miesięcznych ratach, od lutego do listopada. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przyznaje stypendia w zakresie kultury fizycznej od 2014 roku. Dotąd dla młodych i utalentowanych zawodniczek oraz zawodników z Pomorza Zachodniego przeznaczono ok. 1,7 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE