Międzynarodowy Dzieńa Archiwów Państwowych w Koszalinie

i

Autor: materiały prasowe Międzynarodowy Dzieńa Archiwów Państwowych w Koszalinie

Kultura

Święto archiwów. W podróż po świecie starych winyli i radioodbiorników zabierze koszalińskie Archiwum Państwowe

2023-06-06 12:53

Podczas Międzynarodowego Dnia Archiwów w Koszalinie będzie można zobaczyć zbiory z polskich archiwów państwowych i kolekcji koszalińskiej mediateki. Wszystko już 9 czerwca.

Podczas święta archiwum zaprezentowane zostaną najstarsze zbiory z polskich archiwów państwowych i kolekcji koszalińskiej mediateki. Według dyrektorki koszalińskiej placówki: Międzynarodowy Dzień Archiwów to jest święto, w czasie którego archiwa przybliżają bogactwo swoich zasobów. Na dziedzińcu przed Koszalińską Biblioteką Publiczna zostanie zaprezentowana wystawa najcenniejszych materiałów z każdego z 33 archiwów. Najstarszy dokument pochodzi z 1507 roku.

Uratowali węża pod Bydgoszczą. Zwierzę wpadło w pułapkę

W ramach wydarzenia zostanie zorganizowana również - „Historia krążkiem się toczy”. Odwiedzający archiwum będą mogli zobaczyć płyty analogowe, kasety, taśmy audio. Dodatkowo pojawią się stare radioodbiorniki, magnetofony oraz gramofony. Swoje zbiory zaprezentuje również Koszalińska Biblioteka Publiczna, która od 61 lat kolekcjonuje płyty analogowe, wśród których jest kilka perełek, m.in.: .„Ściana” Pink Floyd z 1979 roku. Zaplanowano także dyskusję nad przeszłością rynku wydawnictw płytowych w Polsce oraz trendami najbliższych lat. Wydarzenie 9 czerwca od godz. 12.