ESKA LET'S BIKE

To było prawdziwe rowerowe święto na Pomorzu Zachodnim!

2023-05-16 15:35

Za nami druga edycja wydarzenia: "ESKA LET'S BIKE". W miniony weekend szczecińska Arkonka stała się rowerową stolicą Polski. Nie zabrakło rowerowych rajdów, strefy Funduszy Europejskich, a także atrakcji i konkursów dla uczestników.

13 maja na parkingu przy kąpielisku Arkonka, odbyła się druga edycja wydarzenia: "ESKA LET'S BIKE. Event zorganizowany został w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Na miejscu nie zabrakło strefy Funduszy Europejskich oraz stoisk takich podmiotów jak: Fundacja Nauka dla Środowiska, Centrum EUREKA, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, Morskie Centrum Nauki czy Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

Odwiedzający to miejsce mogli liczyć na różnego rodzaju atrakcje i konkursy. Wśród nich między innymi: konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, znajomość znaków rowerowych, slalom miedzy pachołkami czy konkurs na najkrótszą drogę hamowania. Prawdziwą wisienką na torcie był rajd rodzinny oraz rajd typu: "OPEN". Z kolei w strefie Radia ESKA Szczecin można było zgarnąć pomarańczowe gadżety, czy rozbroić sejf. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, a Ci którzy przyszli głodni, mogli posilić się w strefie Food Truck'ów.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto także konkurs na najlepiej udekorowany rower w barwach Unii Europejskiej. Szczegółową relację z tego wydarzenia zobaczycie w materiale wideo.

ESKA LET'S BIKE 2023
Źródło: To było prawdziwe rowerowe święto na Pomorzu Zachodnim! [WIDEO]