To straszne! Szef kartelu wrzucał swoich pracowników na pożarcie do klatki z tygrysami

i

Autor: Wikipedia, Wikimedia / pixabay.com

SZOK

To straszne! Szef kartelu wrzucał swoich pracowników na pożarcie do klatki z tygrysami

2023-09-22 9:58

Ovidio Guzman, uważany za lidera kartelu Sinaloa, który został przekazany w piątek amerykańskim organom ścigania, stosował surowe metody wobec swoich nielojalnych współpracowników, wynika to z dochodzenia meksykańskich służb, które zostały zacytowane przez media. Jednym z drastycznych sposobów zemsty na tych, którzy go zawiedli, było wrzucanie ich do klatek z tygrysami.

To brutalne metody rozprawiania się z niewiernymi członkami jego kartelu, które były stosowane przeciwko tym uważanym za największych zdrajców. Ovidio Guzman jest synem znanego barona narkotykowego "El Chapo", który odbywa dożywocie w Stanach Zjednoczonych.

Według hiszpańskiego dziennika inne formy karania niewiernych członków kartelu Sinaloa to rażenie prądem i bicie. Ovidio Guzman został aresztowany na zachodzie Meksyku w styczniu tego roku. Jego areszt spowodował duże zamieszki, blokady dróg i niszczenie mienia publicznego. Szacuje się, że w wyniku agresywnych działań wspólników młodego Guzmana zginęło 29 osób.

Podczas przeszukania domu Ovidio Guzmana w Sinaloa, krótko po jego aresztowaniu, policja znalazła skorpiona. To jadowite zwierzę było maskotką tego młodego przestępcy.

Podobny los spotkał młodego Guzmana jak jego sławnego ojca, "El Chapo", który został przekazany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości w 2016 roku. W lipcu 2019 roku meksykańskiego handlarza narkotykami skazano w USA na dożywotnie więzienie.