28. edycja TransPortu Literackiego

i

Autor: biuroliterackie.pl

KULTURA

"TransPort Literacki" ponownie zacumuje w Kołobrzegu!

2023-09-19 22:58

Wyjątkowe wydarzenie literackie o którym pisze się, że jest "inne niż wszystkie". Spotkanie twórców z całego świata, dedykowane nie tylko literaturze, ale również grafice, komiksom, sztuce teatralnej czy filmowej. To również najstarszy festiwal literacki w Polsce.

28. edycja "TransPortu Literackiego" po raz kolejny odbędzie się w Kołobrzegu. To aż 144 wydarzenia, 66 gości z 10 krajów, 27 premier książkowych, nowe projekty regionalne i wiele, wiele więcej. To wydarzenie literackie z oprawą muzyczną, czytanie fragmentów książek połączone z występami, autorzy znani na całym świecie,  ale również debiutanci. Do tego dochodzą pracownie, gdzie spotykają się twórcy przeróżnych gatunków literackich. Festiwal jest dedykowany tym, którzy od literatury wymagają "czegoś więcej". I z pewnością te więcej dostaną. O wyjątkowości wydarzenia oraz tym co przygotowano, możecie posłuchać w materiale audio z konferencji poświęconej wydarzeniu.

Materiał audio znajduje się się pod materiałem wideo

Zaginione polskie filmy. Tajemniczy los "Nad Niemnem", film z Oscarów i dzieło kolaborantów. Niezapomniani
28. edycja "TransPortu Literackiego"

Myślisz, że o poprawnej polszczyźnie wiesz wszystko? Sprawdź się w quizie: „e” czy „ę”? Test językowy

Pytanie 1 z 8
Jak jest poprawnie?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl