Zostań ratownikiem! Rekrutacja do Grupy Ratownictwa PCK Koszalin

i

Autor: pck.pl

RATOWNICTWO

Twoja szansa na zostanie ratownikiem! Rekrutacja do Grupy Ratownictwa PCK Koszalin

2023-09-13 15:04

To jedyna jedyna taka okazja w tym roku. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie zorganizuje rekrutację do swojego oddziału. Zainteresowani niesieniem bezinteresownej pomocy, będą mogli się zgłosić już we wrześniu.

Grupa Ratownictwa PCK w Koszalinie to oddział, który bierze udział w różnych wydarzeniach, również tych upamiętniających. Jednym z ostatnich była "Honorowa wspinaczka" po schodach Politechniki Koszalińskiej. W osprzęcie, w pełnym umundurowaniu i razem z innymi (także służbami) chodzili od dołu do góry po to, aby upamiętnić ofiary ataku na World Trade Center. Jednak na codzień pojawiają się np.: na koncertach, festynach, dożynkach, imprezach tanecznych... I długo by tak wymieniać. Po prostu wszędzie. Nieważne jest, czy w imprezie udział bierze 10, 100 czy 1000 osób. Czuwają nad nimi właśnie oni - ratownicy medyczni. Grupa wyszkolonych specjalistów niosących bezinteresowną pomoc. Wy też możecie, bo już 25 września w siedzibie PCK w Koszalinie przy ul. Grunwaldzkiej 20 odbędzie się jedyna w roku rekrutacja do oddziału. Zainteresowani? Posłuchajcie rozmowy z Remigiuszem Wojcieszonkiem, członkiem grupy PCK w Koszalinie, którą przeprowadził Tomasz Ślęzak.

Wywiad znajdziecie poniżej materiału wideo 

Ratownicy medyczni uratowali rodzinę z płonącego domu.
Rekrutacja do Grupy Ratownictwa PCK Koszalin

Zaradny realista czy marzyciel bujający w obłokach? Sprawdź, jakim typem człowieka jesteś

Pytanie 1 z 10
Nigdy się nie poddaję. Bez względu na to, jak ciężkie mam zadanie do wykonania

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!