Uważaj nad wodą! Koszalińska policja kontroluje kąpieliska

i

Autor: materiały prasowe Uważaj nad wodą! Koszalińska policja kontroluje kąpieliska

Edukacja

Uważaj nad wodą! Koszalińska policja kontroluje kąpieliska w regionie i edukuje jak bezpiecznie korzystać z akwenów wodnych.

2023-06-09 10:49

Spotkania na plażach, kąpieliskach, akwenach wodnych prowadzi koszalińska policja. Funkcjonariusze przypominaj o zasadach bezpiecznego odpoczywania nad wodą.

Wysokie temperatury oraz słoneczne dni przyciągają tłumy na plaże, nad jeziora. Niestety wiele osób nie czuje respektu przed żywiołem, jakim jest woda. Stąd koszalińska policja rozpoczęła kontrole na kąpieliskach i prowadzi pogawędki na temat bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, aby wybierając się nad morze czy jezioro, należy zabrać ze sobą przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Zrobili pustynię w środku miasta! Sorry, takie mamy przepisy

Policjanci przestrzegają, że przede wszystkim wybierajmy kąpieliska strzeżone, czyli takie, na których znajduje się profesjonalna opieka ratownika wodnego. To właśnie tam, pod okiem wykwalifikowanych fachowców można mieć pewność, że w przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia ratownicy natychmiast zareagują i udzielą nam pomocy. Ważne jest również to, aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, asekurujmy się obecnością innych osób czy bojką. Szczególnie morze rządzi się innymi prawami niż akweny wolnostojące, tutaj mamy do czynienia  z prądami, ale także falami i niską temperatuą.

 Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu, który powoduje zaburzenia orientacji i równowagi. Nawet jego niewielka ilość w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że nasze reakcja na niebezpieczeństwo mocno się opóźnia. Policjanci apelują również o obserwację otoczenia. Bądźcie czujni i zwracajcie uwagę na osoby odpoczywające obok. W przypadku zagrożenia - udzielajmy pomocy, ale w granicach swoich możliwości.

Akcja policyjne będą prowadzone cyklicznie przez cały okres letni.