Konferencja koszalińskich służb przed 1.11

i

Autor: Materiały prasowe Konferencja koszalińskich służb przed 1.11

W Koszalinie obowiązują zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu. Potrwają do środy

2022-10-31 11:56

Policja prowadzi coroczną Akcję Znicz. Na względzie jest przede wszystkim bezpieczeństwo tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich. W Dniu Wszystkich Świętych, mundurowi obecni będą na drogach i skrzyżowaniach w okolicach cmentarza, aby usprawnić i zabezpieczyć ruch.

Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu dotyczą zamknięcia ul. Kamieniarskiej oraz parkingu, który się przy niej znajduje. Przy ul. Kamieniarskiej odbywa się kiermasz kwiatów i zniczy. Wjazd w tę ulicę jest  ograniczony z obu stron, wjechać mogą tylko samochody zaopatrzenia i osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Te zasady będą obowiązywać do 6.00 rano do 2 listopada.

W celu usprawnienia ruchu w obrębie cmentarza komunalnego wprowadzone zostały ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od Ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów. Wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe jest zatrzymanie samochodu, ale wyłącznie w celu wysadzenia osób niepełnosprawnych.

Jeśli chodzi o parkowanie to od ulicy Diamentowej do ulicy Hallera, na ulicy Gnieźnieńskiej wydzielony został 1 pas ruchu przeznaczony na pozostawienie samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie także zaparkowanie samochodu przy centrum handlowym przy ul. Paderewskiego.

W związku z nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie Wszystkich Świętych obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h w rejonie cmentarza przy ul. Gnieźnieńskiej, czyli od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Diamentowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej.

Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby nie jeździli „na pamięć” oraz stosowali się do oznakowania pionowego i poziomego. Kiedy ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant, należy bezwzględnie stosować się do wydawanych przez niego poleceń - mówi komisarz Monika Kosiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Autor: Magda Wanowska-Miksa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz. Oni odeszli w ostatnim roku. Aktorzy, muzycy, politycy. Pamiętasz te postaci?

Pytanie 1 z 13
1. Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku. Znany dziennikarz był prezenterem:
TABLET ZAMIAST TABLICY REJESTRACYJNEJ? | ESKA XD - Prosto z salonu #60