W Koszalinie trwają testy nauczycieli klas I-III

i

Autor: Materiały Prasowe W Koszalinie trwają testy nauczycieli klas I-III

W Koszalinie ruszyły testy nauczycieli. Bezpłatne badania potrwają do piątku

2021-01-11 14:13

52% nauczycieli klas I-III wyraziło chęć wykonania testów w Koszalinie. Pytanie o dobrowolne badanie zadano w 13 miejskich placówkach oświatowych

Do piątku zostaną przetestowani nauczyciele klas I-III w Koszalinie. Do badania mogli zgłaszać się również pracownicy administracji, pracownicy techniczni, którzy mają kontakt z dziećmi. W Koszalinie zgłosiło się 305 nauczycieli. - Badanie jest dobrowolne i bezpłatne – wyjaśnia Krzysztof Stobiecki, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. - Przed feriami zimowymi wszystkie placówki otrzymały informacje od inspekcji sanitarnej oraz kuratorium oświaty o możliwości wykonania bezpłatnie testu. Chęć wyraziło 305 nauczycieli.

W całym województwie zachodniopomorskim zaszczepić się chce 70 procent nauczycieli klas I-III. Według Ministerstwa po badaniach do szkół będą mogły wrócić tylko osoby zdrowe.

Co z nauczycielami, którzy odmówili testowania? Krzysztof Stobiecki podkreśla, że samorząd do tej pory nie otrzymał żadnych dodatkowych informacji w tej sprawie, wszystko ma zależeć od wyników przeprowadzonych testów. To na ich podstawie Główny Inspektorat Sanitarny ma zaplanować dalsze działanie. Decyzja w sprawie ewentualnego powrotu uczniów klas I-III do szkół ma być znana w tym tygodniu. Będzie ona uzależniona od rozwoju pandemii.

Sławomir Broniarz: Nauczyciele powinni być szczepieni tu i teraz [Super Raport]