Więcej policyjnych patroli w okresie przedświątecznym

i

Autor: Materiały prasowe Więcej policyjnych patroli w okresie przedświątecznym

Więcej policyjnych patroli w galeriach handlowych w Koszalinie. Najbliższe dni to kulminacja zakupów

2022-12-20 13:08

Okres przedświąteczny to idealny czas dla kieszonkowców, ponieważ jest większy ruch w centrach handlowych. Dla złodziei kieszonkowych to najlepsza okazja by się obłowić. Policja ostrzega, by w tym czasie zachować zdrowy rozsądek i "głowę na karku". Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, koszalińscy policjanci dbają o bezpieczeństwo kupujących.

Świąteczną atmosferę czuć już od dłuższego czasu. W Koszalinie w galeriach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, a najbliższe dni to kulminacja zakupów. Policja przypomina, że nie wszyscy będący w tym czasie w sklepie, szczególnie wielkopowierzchniowym, przychodzą po zakupy. A miejsc, gdzie możemy pozbyć się portfela czy dokumentów i innych cennych rzeczy jest wiele. 

Policjanci radzą, aby wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi - w centrach handlowych, sklepach, na targach i w środkach komunikacji publicznej, zachować szczególną ostrożność. Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują nasze rozkojarzenie i pośpiech. Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej gotówki. Płacąc za zakupy, nie pokazujmy zawartości portfela. Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Zwracajmy uwagę także na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami.

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie kolędy?

Pytanie 1 z 9
W "Przybieżeli do Betlejem" śpiewamy?
Martyniukowie stracili ukochaną suczkę. Czy król disco polo kupi żonie nowego pieska pod choinkę?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl