Policja

i

Autor: KPP Toruń

Policja

29-letni Ukrainiec z zarzutem usiłowania zabójstwa 16-letniego Mołdawianina

2024-02-16 15:44

Te Walentynki na długo zapamiętają ci mężczyźni. Jak podała KMP w Koszalinie 29-letni Ukrainiec jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 16-letniego Mołdawianina. Mężczyzna w trakcie awantury miał sięgnąć po nożyczki i wbić je w klatkę piersiową chłopca.

Usiłowanie zabójstwa w Walentynki. 29-latek usłyszał zarzuty

Do zdarzenia doszło w środę, w Walentynki, w jednym z mieszkań i na klatce schodowej na osiedlu Morskim w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). 29-letni Ukrainiec odwiedzał swoją koleżankę, a 16-letni obywatel Mołdawii córkę kobiety. Między dwoma mężczyznami doszło do awantury i bójki. Nieoficjalnie, poszło o nieodpowiednie zachowanie wobec jednej z kobiet.

Jak podała nadkom. Kosiec, z relacji kobiet, które były świadkami zdarzenia, wynika, że w trakcie bójki 29-latek sięgnął po nożyczki, wbił je 16-latkowi w okolice klatki piersiowej i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy przyjechali na wezwanie, na miejscu, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, podjęli czynności ratujące życie chłopca. 16-latek został następnie przewieziony do koszalińskiego szpitala.

Obciął siostrze głowę. Przyznał się do zabójstwa i złożył wyjaśnienia. Grozi mu dożywocie

29-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Nie otwierał policjantom drzwi, więc ci otworzyli je siłowo. Zatrzymany miał w organizmie ok. 2 promili alkoholu.

Ukrainiec, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Nie przyznał się do winy. W trakcie przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie złożył wyjaśniania. 29-latek w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu.

Co grozi za usiłowanie zabójstwa?

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 10 pozbawienia wolności po dożywocie. 

Zobacz też: Policja zatrzymała podejrzanego o zabicie własnych rodziców

Sonda
Widziałeś/aś kiedyś policjantów w akcji?