Rok epidemii COVID-19

i

Autor: pixabay Rok epidemii COVID-19

4 marca minął rok od pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Jak wirus wpłynął na nasze życie?

2021-03-05 12:05

Niektórzy bardzo źle znoszą wprowadzone obostrzenia. Zmagają się z problemami emocjonalnymi i zawodowymi. Z obawami też patrzą w przyszłość. Grupą, która przez koronawirusa wiele straciła są uczniowie szkół średnich

Kolejny rok nauki spędzają przed ekranami komputerów, ich kontakt z rówieśnikami, tak ważny na tym etapie życia, został ograniczony do minimum. Przepadły im wycieczki szkolne i studniówki.

- Nad tym ubolewam najbardziej, studniówka to taki wyjątkowy bal, ostatni szkolny bal i ostatnie chwile kiedy możemy być razem. Trochę tak to postrzegam, że odbiera nam się ten czynnik młodzieżowy i szanse na integracje - mówią uczniowie koszalińskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema.

Z trudnościami zmagają się też pracownicy i przedsiębiorcy

Od roku, nie licząc wakacyjnej przerwy, z wieloma trudnościami zmagają się też pracownicy i przedsiębiorcy z szeroko pojętej branży gastronomicznej i eventowej.

- Jest żal, jest smutek, brakuje mi konsumentów, a kiedy wchodzę do firmy przeraża mnie ta cisza i to, że nic się nie dzieje - mówi Danuta Kłosowska, która od 30 lat zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych w Koszalinie.

- Obecnie martwię się tym, żeby przetrwać. Od roku o to walczę. Zatrudniam młodych pracowników, którzy mają rodziny i kredyty, nie mogę ich zostawić. Jestem szczęśliwa, że w trakcie pandemii nikogo nie zwolniłam. Na pewno gdyby pozwolili nam się otworzyć i wprowadzili reżim sanitarny sprostalibyśmy tym wymaganiom - dodaje.

Od początku epidemii stwierdzono w Polsce milion 766 490 zakażeń koronawirusem. Zmarło 44 912 osób, a za ozdrowieńców uznano milion 459 564 osoby.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
MATURA 2021 Maturzyści z Nowego Sącza o próbnych egzaminach