W kolejny etap weszły prace przy budowie koszalińskiego amfiteatru

i

Autor: Materiały prasowe W kolejny etap weszły prace przy budowie koszalińskiego amfiteatru

Pomimo pandemii prace idą pełną parą! Amfiteatr w Koszalinie ma być gotowy w SIERPNIU

2021-03-05 5:56

W tej chwili trwa postępowanie na wyposażenie obiektu w scenotechnikę, nagłośnienie i niezbędne meble. Powinny trafić do obiektu jeszcze w czerwcu. Scena i widownia są już prawie gotowe

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński poinformował o przetargu na wyposażenie obiektu, zgłosiło się sześciu oferentów, aktualnie komisja sprawdza dokumentację.

Amfiteatr ma być gotowy pod koniec sierpnia tego roku. Koszt jego remontu to ponad 37 mln zł. Odnowiony obiekt zostanie wyposażony w prawie 4400 miejsc z wydzieloną częścią widowni do 1000 osób na mniejsze imprezy. W budynku zaplecza znajdzie się mała sala widowiskowo-multimedialna, która stanowić będzie także foyer z częścią wystawową.

Siedziska wymienione zostały na drewniane z oparciami. Widownia zostanie podzielona na sektory z wyznaczonymi ciągami komunikacyjnym i przystosowana dla osób niepełnosprawnych.Zaplecze zyska nowoczesną architekturę, w otoczeniu zewnętrznym uwzględniono taras z miejscami do ustawienia stolików i krzeseł.

Nowy obiekt dysponować będzie profesjonalną, wygłuszoną salą prób oraz dwoma salami multimedialnymi, które pomieszczą do dziesięciu osób każda z nich oraz ośmioma garderobami dla artystów występujących w amfiteatrze.

Projekt uwzględnia zagospodarowanie terenu, aranżacje zieleni i oświetlenia, ogrodzenie, bramy wjazdowe, bramki wejściowe, monitoring wizyjny widowni i zaplecza, monitoring konstrukcji zadaszenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
MATURA 2021 Maturzyści z Nowego Sącza o próbnych egzaminach