Uwaga rowerzyści! Można pomóc koszaliniance Agacie

i

Autor: materiały prasowe Uwaga rowerzyści! Można pomóc koszaliniance Agacie

600 km pomocy. Rajd rowerowy dla Agaty z Koszalina

2022-05-05 15:13

Od soboty do czwartku (7-12 maja) rowerzyści pokonywać będą inną trasę. Podczas podróży będą promować zbiórkę na rzecz chorującej na stwardnienie rozsiane Agaty Augusiak. Pomysłodawcą akcji jest Cezary Bogdański spod Giżycka, były funkcjonariusz Straży Granicznej, który zachorował na zakrzepicę. Podczas treningu miał wypadek, a po nim zdiagnozowano u niego krwiaka mózgu. Wiele miesięcy wracał do zdrowia, a teraz mimo że jest inwalidą – pomaga innym.

- Kilka lat temu po raz pierwszy zorganizowałem akcję charytatywną „600 km pomocy”. Przez trzy lata jeździłem sam, zachęcając innych do wspierania osób, na rzecz których organizowałem zbiórki. W zeszłym roku po raz pierwszy wyruszyłem z ekipą innych rowerzystów i znajomych. Pojechaliśmy dla Szczepana z Tarnowskich Gór, który w młodości stracił obie nogi i marzył o rowerze handbike, napędzanym siłą mięśni rąk. Udało się. Szczepan Ligara dostał wymarzony rower, a za pomoc odpowie pomocą. W tym roku przyłączy się do akcji dla Agaty – powiedział Cezary Bogdański.

Baza rajdu mieścić się będzie w Ustroniu Morskim. Od 7 do 14 maja rowerzyści codziennie pokonywać będą inną trasę. Przyłączyć się może każdy chętny.

Rowerzyści wystartują sprzed DPS-u w Koszalinie. Zbiórka o godz. 10. Więcej informacji na facebookowym profilu „600 km pomocy”.

Wpłaty można kierować na konto Rotary Club Elbląg 58 2030 0045 1110 0000 0417 0740 z dopiskiem "DLA AGATY”.

Autor: Marcin Kieca

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?
ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE