Budynek Zespołu Szkół nr 12

i

Autor: Materiały prasowe Budynek Zespołu Szkół nr 12

Inwestycje

8 milionów złotych na przebudowę koszalińskiej szkoły

2023-10-16 12:49

Zespół Szkół nr 12 w Koszalinie już 2 lata temu otrzymał pomieszczenia po dawnym gimnazjum przy ul. Krzywoustego. Teraz dzięki dofinansowaniu w kwocie 8 mln złotych powstaną tam specjalne sale dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Budynek zostanie dostosowany do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, z autyzmem oraz ze sprzężeniami. Do spełnienia wymogów kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach niezbędne jest m.in. odpowiednie dostosowanie istniejących klas oraz pracowni.

Inwestycja obejmie przebudowę pomieszczeń dydaktycznych w 3-kondygnacyjnym podpiwniczonym budynku głównym szkoły i przebudowę instalacji wewnętrznych. Dobudowana zostanie także 3-kondygnacyjna część dydaktyczna do sali gimnastycznej.

Łączny koszt inwestycji to blisko 9,5mln złotych. Projekt, który wpłynie na poprawę warunków kształcenia uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ma się zakończyć na początku drugiej połowy 2026 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Znakomicie rozgrzewające zioła na jesień. Te przyprawy natychmiast postawią cię na nogi [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Lebiodka pospolita to inaczej:
Człowiek Warga ujawnia na co jest chory. | MELINA ESKA ROCK