Zatrudnieni nielegalnie obcokrajowcy pracowali m.in. w branży budowlanej

i

Autor: Pixabay.com Zatrudnieni nielegalnie obcokrajowcy pracowali m.in. w branży budowlanej

Agencja pracy tymczasowej z Koszalina NIELEGALNIE zatrudniała obcokrajowców

2021-03-11 12:30

Agencja pracy tymczasowej w Koszalinie zatrudniała nielegalnie 22 cudzoziemców, w jej zarządzie pracowało też dwóch obywateli Ukrainy bez wymaganych dokumentów - to wyniki kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.

Kontrola strażników granicznych polegała na weryfikacji legalności pracy 27 obcokrajowców, którzy w różnym czasie zatrudnieni byli przez agencję pracy tymczasowej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). O jej wynikach straż graniczna poinformowała w środę.

"22 obcokrajowców pracę wykonywało nielegalnie. W większości byli to obywatele Ukrainy pracujący przeważnie w branży hotelarskiej i ogólnobudowlanej. Głównie nie mieli oni wymaganych umów i zezwoleń. Ponadto pracodawca powierzył cudzoziemcom pracę na warunkach innych niż określone w zezwoleniu, nie powiadomił również odpowiednich instytucji o podjęciu bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemców" – podał rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Dodatkowo, jak podał rzecznik, odpowiednich dokumentów zezwalających na pracę w Polsce nie miało też dwóch obywateli Ukrainy z zarządu kontrolowanej agencji.

Funkcjonariusze wszczęli postępowania o zobowiązanie do powrotu do kraju pochodzenia. Do sądu kierowany będzie także wniosek o ukaranie pracodawców, na których dodatkowo nałożono mandaty karne na łączną kwotę 6,5 tys. zł.

QUIZ: Sprawdź, czy praca zdalna jest dla ciebie

Pytanie 1 z 6
Miejsce do pracy to dla ciebie:
Pożegnanie podróżnika Aleksandra Doby