Prawie połowa zatrudniona nielegalnie

i

Autor: MOSG Prawie połowa zatrudniona nielegalnie

Agencja pracy z Koszalina nielegalnie zatrudniała cudzoziemców

2022-04-04 11:45

26 cudzoziemców zatrudniała nielegalnie skontrolowana przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu agencja pracy z Koszalina. Nieprawidłowości dotyczyły głównie świadczenia pracy na warunkach innych niż określone w odpowiednich oświadczeniach.

Cudzoziemcy zajmowali się pakowaniem towarów. Sprawdzono w sumie 51 obcokrajowców. Najczęstszym naruszeniem przepisów była praca na warunkach innych niż określone w oświadczeniach o powierzeniu wykonywania pracy (mniejsza ilość  godzin pracy w miesiącu), tym samym bez odpowiedniego zezwolenia na pracę. 

Według strażników granicznych nie zostały też dotrzymane terminy powiadomienia wojewody i powiatowego urzędu pracy o zakończeniu, podjęciu bądź niepodjęciu przez cudzoziemców pracy.

Wobec pracodawcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie, konsekwencje poniosą również cudzoziemcy, wobec których wszczęte zostaną postępowania w sprawach o wykroczenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Poziom trudności? Już 4/10 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 10
Film "Psie pazury", pomimo aż 12 nominacji, zdobył tylko jednego Oscara. A jaki jest rekord w ogólnej liczbie nominacji dla jednego filmu?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 01.04.2022