Bezpłatnymi badaniami objęte są panie w wieku od 50 do 69 lat

i

Autor: pixabay Bezpłatnymi badaniami objęte są panie w wieku od 50 do 69 lat

Bez skierowania i bezpłatnie - Przychodnia Onkologiczna zaprasza na mammografię (AUDIO)

2021-04-14 12:38

"Wczesne wykrycie zwiększa szanse na wyleczenie" - mówią koszalińscy onkolodzy i zapraszają kobiety na bezpłatne badania mammograficzne. Zbadać można się za darmo, bez skierowania, bez stania w kolejce, w dogodnym dla siebie terminie.

Przychodnia Onkologiczna na Orlej w Koszalinie czeka na panie z całego regionu w wieku od 50 do 69 lat - ten przedział wiekowy upoważnia do darmowego badania bez skierowania, ale badać piersi należy tak naprawdę w każdym wieku - wczesne wykrycie nowotworu daje szansę na stuprocentowe wyleczenie.

Każda z pań, która chciałby skorzystać z darmowej mammografii powinna się skontaktować z Przychodnią telefonicznie, dzwoniąc pod numer 94 346 00 18 lub 94 346 00 33, w godzinach 8:00 – 14:00, od poniedziałku do piątku. Na samo badanie wystarczy przyjść z dowodem osobistym i wcześniejszymi zdjęciami mammograficznymi.

Badanie mammograficzne jest bezbolesne

i

Autor: SW w Koszalinie Badanie mammograficzne jest bezbolesne
Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?

To nie boli - przekonują koszalińscy specjaliści. - Badanie trwa krótko, wykonywane są zdjęcia, które są opisywane przez dwóch specjalistów. Po wszystkim pacjentka otrzymuje w kopercie płytę CD z materiałem z badań.

O tym, jak ważna jest profilaktyka raka piersi mówi dr Hanna Symonowicz - koordynator Oddziału Onkologii i Chemioterapii SW w Koszalinie

Od lipca minionego roku, czyli odkąd Przychodnia dysponuje nowym mammografem z badań skorzystało ponad 2 tysiące kobiet z Koszalina i okolic, co daje nawet 240 badań miesięcznie.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?