Produkcja nielegalnego alkoholu w Koszalinie zamknięta przez KAS

i

Autor: Materiały prasowe Produkcja nielegalnego alkoholu w Koszalinie zamknięta przez KAS

Bimbrownia zlikwidowana. Nielegalny alkohol z Koszalina nie trafi do sprzedaży

2022-07-13 13:06

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, wspierani przez policjantów z Koszalina skontrolowali prywatną posesję. W piwnicy produkowany był alkohol. Teraz biegły zbada czy nie jest niebezpieczny.

Podczas działań mundurowi zabezpieczyli 8 litrów alkoholu bez znaków akcyzy, 580 litrów zacieru i aparat do produkcji alkoholu etylowego. Mężczyźnie trudniącemu się nielegalną produkcją może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawieniem wolności do 1 roku. O wysokości kary w tych przypadkach zadecyduje sąd.

Zabezpieczony alkohol oraz aparat do jego produkcji

i

Autor: Materiały prasowe Zabezpieczony alkohol oraz aparat do jego produkcji

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Te daty powinni znać wszyscy Polacy. Tak czy nie? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski według źródeł historycznych miał miejsce w 966 roku.
Eska Let's Bike
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE