Dyżur konsultacyjny dotyczący Budżetu Obywatelskiego zaplanowano w Kołobrzegu

i

Autor: Materiały Prasowe Dyżur konsultacyjny dotyczący Budżetu Obywatelskiego zaplanowano w Kołobrzegu

Budżet obywatelski w Kołobrzegu. Ruszają specjalne dyżury dla mieszkańców

2021-03-15 15:33

Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się m.in. jak przygotować projekt budżetu obywatelskiego czy w jaki sposób wypełnić wniosek? Odpowiedzi na pytania i wątpliwości już w sobotę.

Na wszystkie pytania odpowiedzą urzędnicy miejscy. Dyżur konsultacyjny ruszy na Skwerze Miast Partnerskich w najbliższą sobotę. Podczas spotkania przedstawiciele kołobrzeskiego magistratu wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, wraz z początkiem marca ruszył nabór wniosków do piątej edycji budżetu obywatelskiego.

Do rozdysponowania jest milion złotych, z czego 600 tys. zł zagospodarują osiedla, a 400 tyś przeznaczone jest na projekty ogólnomiejskie. Wnioski będzie można składać elektronicznie, poprzez portal budżetu obywatelskiego lub pisemnie w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Ratuszowej 13, do 26 marca. Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa od 27 marca do 5 maja.

Uprawnionymi do zgłaszania projektów ogólnomiejskich, jak i udzielenia poparcia są mieszkańcy Kołobrzegu. W przypadku projektów osiedlowych mogą być one zgłoszone i poparte głosami jedynie mieszkańców danego osiedla. Koncepcje zgłaszane do projektów miejskich muszą mieć minimalną wartość 50 tys. zł, a maksymalna 400 tys. zł. Na listach poparcia potrzebne będą aż 42 nazwiska. Pomysły mieszkańców będą realizowane w 2022 roku.

Konkurs na ławeczkę plażową w Gdańsku