CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie

i

Autor: www.cba.gov.pl CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie

CBA weszło do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

2022-04-06 12:25

Funkcjonariusze przeszukali biura zachodniopomorskiego urzędu, siedziby podmiotów gospodarczych i organizacji społecznych. Skontrolowane zostały także mieszkania lokalnych przedsiębiorców i urzędników samorządowych

Postępowanie dotyczy przestępstw o charakterze korupcyjnym i wpływania na przebieg przetargu publicznego. Chodzi głównie o nieprawidłowości związane z udzielanymi dotacjami przez urząd marszałkowski, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Wielkanoc w rzeszowskiej pijalni czekolady

Do sprawy w komunikacie do mediów odniósł się zachodniopomorski urząd marszałkowski. Przedstawiciele urzędu potwierdzili prowadzoną kontrolę przez CBA oraz przekazanie wszystkich dokumentów, o jakie biuro poprosiło.

Jednocześnie w komunikacie czytamy: „ Urząd dba o najwyższe standardy transparentności zarówno w zakresie dystrybucji funduszy Unii Europejskiej, zamówień publicznych, jak i udostępniania informacji publicznych. Potwierdziła to choćby kontrola CBA wszystkich urzędów marszałkowskich w Polsce z roku 2016, (...) czynności kontrolne nie wykazały ani jednego uchybienia”.

Równocześnie urząd marszałkowski zaznaczył, że wcześniejsze kontrole miały charaktery czysto polityczny. Do tematu będziemy powracać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE