Drzewka w donicach, czyli z zakrytym systemem korzeniowym można ponownie posadzić.

i

Autor: pixabay Drzewka w donicach, czyli z zakrytym systemem korzeniowym można ponownie posadzić.

Co zrobić z choinką po świętach? Leśnicy radzą (AUDIO)

2021-12-13 12:01

Stos zaschniętych choinek pod śmietnikiem - to smutny widok po każdych świętach bożego narodzenia, więc koszalińscy leśnicy mówią temu - STOP. I mają ciekawą propozycję. Przytulisko bądź schronisko dla choinek - to akcja, w której chodzi o to, żeby drzewka świąteczne, które kupujemy w doniczkach, po świętach przywieźć leśnikom i posadzić na specjalnie przygotowanym pod to gruncie.

Takie specjalne miejsce będzie udostępnione w pobliżu leśniczówki w Koszalinie przy ulicy Rodła. Konieczne jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne (nr +48 694 436 020) lub mailowe (adam.serwa@szczecinek.lasy.gov.pl). Dzwoniąc należy pamiętać, że trzeba się wstrzelić w godziny funkcjonowania leśniczówki, czyli od 7:00 do 15:00.

Po zgłoszeniu otrzymujemy indywidualny numer sektora, w którym posadzimy drzewko. Jeżeli będzie odpowiednio posadzone, najlepiej w większej doniczce i się przyjmie, w przyszłym roku będzie można swoją choinkę wykopać i zabrać, by znów zagościła w świątecznym okresie w naszym domu.

Żywe choinki - jak kupić najpiękniejsze drzewko?

Nadleśnictwo Karnieszewice przypomina również o tym, ja należy dbać o doniczkowe choinki w okresie świąt. Konieczne jest:

  1. ustawienie drzewka jak najdalej od źródeł ciepła (kaloryfery, kominki, piece)
  2. odpowiednie podlewanie, by nie dopuścić do przesuszenia korzeni
  3. po świętach natychmiastowe wystawienie choinki na zewnątrz (balkon, ogród) i owinięcie doniczki np. grubym papierem, folią bąbelkową, gąbką lub innymi tekstyliami w celu zabezpieczenia korzeni przed przemarznięciem.
Dowiedz się więcej o akcjach Nadleśnictwa Karnieszewice i o tym, jak dbać o choinki
Sonda
Ubrałeś już swoją choinkę?