W Koszalinie lokalni przedsiębiorcy wypowiadają umowy dzierżawy

i

Autor: wj W Koszalinie lokalni przedsiębiorcy wypowiadają umowy dzierżawy

Coraz więcej biznesów upada w Koszalinie. Drobni przedsiębiorcy zrezygnowali z dzierżawy lokali usługowych

2021-01-14 8:35

Chodzi o lokale usługowe dzierżawione przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Mimo obniżki czynszów podziemie przy Dworcu PKP pustoszeje

Zarząd Budynków Mieszkalnych dysponuje ponad 170 lokalami usługowymi o różnej wielkości. Znajdują się w nich apteki, przychodnie, sklepy, kawiarnie i restauracje. I właśnie te ostatnie przez pandemie i obostrzenia mają się coraz gorzej.

- Mimo obniżek czynszów, które zaproponował lokalnym przedsiębiorcom prezydent miasta, wiele firmy wymówiło już umowę najmu – mówi dyrektor ZBM- Lucyna Sitarczyk. Szczególnie pustoszeje podziemne przejście przy Dworcu PKP, gdzie zaledwie w lutym ubiegłego roku, po remoncie lokale zostały wyjęte przez nowych nabywców.

Jak twierdzi Lucyna Sitarczyk ruch w przejściu całkowicie zamarł po tym, jak szkoły przeszły na naukę zdalną i przestali przyjeżdżać uczniowie z regionu. Dodatkowo, zamknięcie wiaduktu na Monte Casino spowodowało, że główny przystanek autobusowy został przesunięty o kilka metrów dalej.

- Nie lepiej jest w samym centrum – wymienia dyrektor ZBM. - Chociażby restauracja w samym sercu rynku, działała jedynie w okresie letnim. Nowy dzierżawca nie zdążył dobrze wystartować, a tutaj kolejny lock down.

Pomoc lokalnym przedsiębiorcom w postaci obniżki czynszów obowiązywała do końca 2020 roku. Na tą chwilę władze miasta nie podjęły decyzji czy wsparcie będzie kontynuowane. Warto dodać, że w ten sposób do miejskiej kasy wpłynęło o ponad 500 tyś zł mniej.

Druga rocznica ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. "Niech pamięć o nim będzie żywa"
Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE