W Koszalinie lokalni przedsiębiorcy wypowiadają umowy dzierżawy

i

Autor: wj W Koszalinie lokalni przedsiębiorcy wypowiadają umowy dzierżawy

Coraz więcej biznesów upada w Koszalinie. Drobni przedsiębiorcy zrezygnowali z dzierżawy lokali usługowych

2021-01-14 8:35

Chodzi o lokale usługowe dzierżawione przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Mimo obniżki czynszów podziemie przy Dworcu PKP pustoszeje

Zarząd Budynków Mieszkalnych dysponuje ponad 170 lokalami usługowymi o różnej wielkości. Znajdują się w nich apteki, przychodnie, sklepy, kawiarnie i restauracje. I właśnie te ostatnie przez pandemie i obostrzenia mają się coraz gorzej.

- Mimo obniżek czynszów, które zaproponował lokalnym przedsiębiorcom prezydent miasta, wiele firmy wymówiło już umowę najmu – mówi dyrektor ZBM- Lucyna Sitarczyk. Szczególnie pustoszeje podziemne przejście przy Dworcu PKP, gdzie zaledwie w lutym ubiegłego roku, po remoncie lokale zostały wyjęte przez nowych nabywców.

Jak twierdzi Lucyna Sitarczyk ruch w przejściu całkowicie zamarł po tym, jak szkoły przeszły na naukę zdalną i przestali przyjeżdżać uczniowie z regionu. Dodatkowo, zamknięcie wiaduktu na Monte Casino spowodowało, że główny przystanek autobusowy został przesunięty o kilka metrów dalej.

- Nie lepiej jest w samym centrum – wymienia dyrektor ZBM. - Chociażby restauracja w samym sercu rynku, działała jedynie w okresie letnim. Nowy dzierżawca nie zdążył dobrze wystartować, a tutaj kolejny lock down.

Pomoc lokalnym przedsiębiorcom w postaci obniżki czynszów obowiązywała do końca 2020 roku. Na tą chwilę władze miasta nie podjęły decyzji czy wsparcie będzie kontynuowane. Warto dodać, że w ten sposób do miejskiej kasy wpłynęło o ponad 500 tyś zł mniej.

Druga rocznica ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. "Niech pamięć o nim będzie żywa"
Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?