Dotacje dla koszalińskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych

i

Autor: pixabay Dotacje dla koszalińskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Dotacje na rozwój ogrodów działkowych w Koszalinie. Miasto przeznaczy 70 tys. zł

2021-04-23 13:09

Samorząd wspiera rozwój ogrodów działkowych w Koszalinie. Miasto w tym roku przekaże dotację w wysokości 70 tys. zł na realizację zadań wpływających na poprawę warunków korzystania z Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

12 tys. zł otrzyma ROD im. Mieszka I na przebudowę sieci wodociągowej. Wsparcie w kwocie 50 tys. zł trafi też do ROD im. Emilii Gierczak na modernizację sieci energetycznej obejmującej 200 działek. Wniosek o dotację w wysokości 20 tys. zł na modernizację ogrodzenia złożył również Rodzinny Ogród Działkowy Camping, ale umowa zostanie przygotowana dopiero po zwiększeniu wydatków na dotacje dla ROD w budżecie miasta.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

- Dotacje dla koszalińskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych są bardzo potrzebne, ponieważ działkowcy to w większości emeryci i renciści, którzy nie dysponują dużymi finansami. Nie można podnosić ciągle opłat, bo w końcu nikt na tych działkach nie zostanie - podkreśla prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Koszalinie Marian Sekulski.

- Poza tym wszystkie instalacje na koszalińskich ogródkach działkowych mają około 40 lat i trzeba je w końcu wymienić, a możliwości nasze jako organizacji są naprawdę niewielkie. Kiedyś były to działki pracownicze, dotowane przez duże przedsiębiorstwa. Dzisiaj takich sponsorów nie mamy - dodał Grzegorz Rutkowski, dyrektor biura tego Zarządu.

Przedstawiciele koszalińskiego PZD, zapytani o zainteresowanie w tym roku ogrodami działkowymi, stwierdzili, że nie ma aż takiego popytu na nie, jak w roku ubiegłym. W Koszalinie nie ma też wolnych działek, które można wydzierżawić od zarządu. Obecnie ogródek działkowy można pozyskać tylko od osoby, która chce odstąpić użytkowany przez siebie teren. Informacji na ten temat udzielają poszczególne zarządy ROD.

W Koszalinie, Niekłonicach, Mielnie i Sianowie jest 17 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, na których znajduje się około 7 800 działek.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21