Dwa nowe kierunki na Politechnice koszalińskiej

i

Autor: Politechnika koszalińska Dwa nowe kierunki na Politechnice koszalińskiej

Dwa nowe kierunki na Politechnice Koszalińskiej

2022-01-27 15:53

Ochrona Klimatu oraz Grafika Projektowa i Multimedia to dwa nowe kierunki, które mają znaleźć się w ofercie edukacyjnej uczelni w kolejnym roku akademickim

Uchwałę w tej sprawie przyjął już Senat Politechniki Koszalińskiej. Kierunek Ochrona Klimatu będzie realizowany na Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji. Studia na tym kierunku mają profil praktyczny i odbywać się będą w trybie stacjonarnym, na I stopniu kształcenia. Nauka potrwa osiem semestrów. Po zakończeniu studiów absolwenci uzyskają stopień inżyniera.

Policyjny pościg za naćpanym 23-latkiem

Grafika Projektowa i Multimedia będzie się odbywać na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Studia na tym kierunku będą miały profil praktyczny. Uczelnia będzie je prowadziła w trybie stacjonarnym na I stopniu kształcenia. Nauka potrwa 7 semestrów, a absolwenci zakończą je ze stopniem zawodowym licencjata.

Oba kierunki mają profil praktyczny, a to oznacza, że studenci będą mieli praktyki zawodowe w lokalnych przedsiębiorstwach. Pomysł uruchomienia nowych kierunków wynika z badań potrzeb rynku zawodowego. To czy Politechnika Koszalińska będzie od nowego roku akademickiego prowadziła nowe kierunki - zdecyduje Ministerstwo Edukacji i Nauki.