Joachim Brudziński w Koszalinie

i

Autor: Joachim Brudziński/Facebook Europoseł PiS Joachim Brudziński na spotkaniu w Koszalinie

Europoseł PiS Joachim Brudziński w Koszalinie. Mówił o terenach postpegeerowskich

2023-02-04 12:36

Joachim Brudziński był uczestnikiem konferencji "Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu" zorganizowanej przez tamtejszych działaczy PiS. Europoseł mówił o tym, jak bardzo rząd Zjednoczonej Prawicy miał przyczynić się do wyrównania szans między dużymi, a małymi ośrodkami w regionach.

Konferencja PiS w Koszalinie

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w sobotę, 4 lutego w Koszalinie partia rządząca zorganizowała konferencję pod nazwą Rozwój Koszalina i powiatu koszalińskiego szansą dla całego regionu. Jednym z jej gości i współorganizatorów był europoseł okręgu lubuskiego i zachodniopomorskiego Joachim Brudziński, wiceprezes PiS.

"Nasze wyzwanie moralne i społeczno-polityczne" - Brudziński o poprawie bytu mieszkańców terenów postpegeerowskich

Na sobotnim spotkaniu członków i sympatyków PiS poruszano tematy lokalności i wyrównywaniu szans między dużymi miastami, a małymi miejscowościami. - Wyrównanie szans i przywracanie godności na terenach popegeerowskich to nasze wyzwanie moralne i społeczno-polityczne. Traktujemy rozwój Polski poza metropolitalnej jako rzecz priorytetową. - mówił w Koszalinie europoseł Joachim Brudziński.

Europoseł PiS o nierównościach

Jak twierdził europoseł Brudziński na spotkaniu w Koszalinie, PiS przyczynia się do zmniejszania nierówności społecznych, między dużymi ośrodkami miejskimi, a małymi miejscowościami. Dodał też, że wyrównywanie szans to: nasze wyzwanie moralne i społeczno-polityczne.

Jaka jest rzeczywistość w wyrównywaniu różnic?

Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego nawet porównując ze sobą duże miasta, różnice w zarobkach są kolosalne. Pracownicy przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób w Katowicach zarabiają średnio o niespełna 4 tysiące złotych więcej od tych, pracujących w Białymstoku. Polacy zarabiają więcej, jednak rozwarstwienie regionów jest nadal spore.

Źródło: Europoseł PiS Joachim Brudziński w Koszalinie. Mówił o terenach postpegeerowskich