Wizualizacja nowego dworca PKP w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Wizualizacja nowego dworca PKP w Koszalinie

Utrudnienia

Inną drogą na peron. Tymczasowy dworzec dla podróżnych w Koszalinie

2023-06-16 13:52

Zmiany związane są z budową nowego dworca PKP. Obsługa podróżnych została przeniesiona do dworca tymczasowego w przejściu podziemnym pod Aleją Armii Krajowej. Znajduję się tu poczekalnia oraz kasy biletowe. Kolejne zmiany dla podróżnych obowiązywać będą od poniedziałku – 19 czerwca. Zmieni się organizacja ruchu na dworcu. Zamknięty zostanie obecny budynek dworca.

Pasażerowie, żeby dostać się na perony będą musieli skorzystać ze specjalnie wytyczonej ścieżki przebiegającej przez parking znajdujący się po prawej stronie dworca (stojąc twarzą do dworca), a następnie nasypem kolejowym w kierunku peronów. O nowej organizacji ruchu będą informować specjalne znaki w żółto-czarnym kolorze.

Po poniedziałkowej zmianie organizacji ruchu rozpoczną się pierwsze prace rozbiórkowe budynku dworca od strony peronów. Po ich zakończeniu, w  miejscu rozebranej części, zostanie ustawiony specjalny kontener („rękaw”) łączący dojście na perony po prawej stronie dworca z tunelem na perony. Po finalizacji prac nastąpi druga zmiana organizacji ruchu, która jest planowana na 23 czerwca. Droga dojścia na perony będzie przebiegała przez parking po prawej stronie dworca, a następnie przez „rękaw” i dotychczasowy tunel.

Schematy dojść

i

Autor: Materiały prasowe Schematy dojść
Dojście pasażerów na perony

i

Autor: Materiały prasowe Dojście pasażerów na perony

Rozbiórka i budowa nowego dworca w Koszalinie to koszt około 44 mln złotych. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. Dokumentację projektową opracowała pracownia TBI Architekci z Gdańska, a wykonawcą prac budowlanych jest Alstal Bydgoszcz. Planowany termin otwarcia nowego dworca w Koszalinie dla podróżnych to koniec 2024 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Polska - Niemcy. Czy pamiętasz mecze tych drużyn, wyniki i strzelców bramek? Co wiesz o piłkarzach obu reprezentacji?

Pytanie 1 z 10
Ile razy piłkarska reprezentacja Polski wygrała w oficjalnym meczu z Niemcami? (uwaga - nie chodzi o spotkania z Niemiecką Republiką Demokratyczną)
The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK