Instrybutor rozsławił Rymań na całą Polskę

i

Autor: kolaż - screen: Facebook/Stoją Stargard, Google Street View Instrybutor rozsławił Rymań na całą Polskę

Instrybutor będzie miał POMNIK? Wójt Rymania chce wykorzytać hit internetu do promocji!

2021-03-19 13:27

Co to jest instrybutor? To wie chyba już każdy! Nagranie ze stacji paliw w Rymaniu (woj. zachodniopomorskie), które pod koniec lutego trafiło do sieci, obejrzały miliony internautów. Teraz władze gminy chcą wykorzystać słynny instrybutor do promocji. W planach jest m.in. postawienie pomnika instrybutora, ale nie tylko.

Instrybutor zdobył sławę w nocy z 27 na 28 lutego. Właśnie wtedy w trakcie interwencji policji na stacji paliw w Rymaniu, padły słynne słowa: “W instrybutor nie strzel człowieku!”. Wypowiedział je mężczyzna, który nagrywał, jak 37-letnia kobieta demoluje samochodem budynek stacji. Kilka dni później została aresztowana na trzy miesiące. Jak się okazało, była pod wpływem narkotyków. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało i pewnie o sprawie wszyscy szybko byśmy zapomnieli, gdyby nie instrybutor. Słowo wypowiedziane przez nagrywającego zajście trafiło do licznych memów, powstała też piosenka. Instrybutor odnotował też Miejski Słownik Slangu. W definicji podano: “prześmiewczo o dystrybutorze paliwa stojącym na stacji benzynowej. Można w ten sposób także określić człowieka mającego skłonności do przejęzyczania się”.

O sławie, jaką zdobył instrybutor z Rymania, chętnie mówi też wójt gminy, Mirosław Terlecki. Jak przyznał, po zdarzeniu jego telefon dzwonił cały czas, były też połączenia z zagranicy. “Nie wydaliśmy pieniędzy na promocję, a jest ogromna” - przyznał w audycji “Studio Reduta” na antenie Radia Kołobrzeg. 

Pomnik instrybutora stanie na stacji benzynowej w Rymaniu?

Wójt dodał też, że jest kilka pomysłów na to, jak wykorzystać instrybutor do promocji Rymania. Wymienił m.in. turniej o puchar wójta w strzelectwie, w którym nagrodą będzie Złoty Instrybutor. Kolejna propozycja to pomnik instrybutora na stacji, gdzie padły strzały w lutym. Być może zostanie podchwycony pomysł z jednego z memów, w którym środku instrybutora jest tarcza strzelnicza. 

Wcześniej podchodziłem do tego pomysłu z uśmiechem, bo wydawał mi się raczej niemożliwy do zrealizowania. Rozmawiam jednak z wieloma osobami i wszyscy są »na tak«" - powiedział Mirosław Terlecki. 

Sprawa trafiła już nawet do działu marketingu sieci, do której należy stacja w Rymaniu. Wstępnie zgodę wyrazili też radni, którzy będą o tym pomyśle dyskutować na najbliższej sesji. 

Wójt przyznał, że rozmawiał z pracownikami stacji, którzy tej pamiętnej nocy byli świadkami zdarzenia. “Czują się bardzo dobrze. Myślę, że nie będą mieli nic przeciwko powstaniu pomnika, choć to przecież było dla nich dramatyczne zdarzenie” - mówi wójt. 

Kolejną propozycją jest obniżenie o kilkadziesiąt złotych na litrze ceny za paliwo, które można nabyć w jedynym instrybutorze w Polsce. 

Zgadnij kim jestem

Pytanie 1 z 6
Być może jestem sławną wokalistką i jurorką w popularnym show, ale przede wszystkim jestem matką. Gdy moje dziecko jest głodne - wyciągam pierś i ją karmię! Nie ważne, że kamera jest włączona, a ja mam na sobie szykowną suknię. Kim jestem?
Rymań. Demolka na stacji paliw. 37-latka wjechała do sklepu autem!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE