W tym roku na inwestycje drogowe Koszalin przeznaczył ponad 80 mln złotych

i

Autor: Koszalin Centrum Pomorza W tym roku na inwestycje drogowe Koszalin przeznaczył ponad 80 mln złotych

Jedności, Głowackiego, Piłsudskiego - sprawdź, które drogi będą remontowane (AUDIO)

2021-09-16 13:54

Uwaga kierowcy! Szykują się następne utrudnienia w centrum Koszalina! Będą kolejne zamknięcia dróg, ale i nowe inwestycje.

Na dniach rozpoczną się prace na ul. Jedności i Głowackiego. Plac budowy został już przekazany wykonawcy, a prace obejmą nie tylko nową nawierzchnię, ale też nową sieć kanalizacyjną, oświetlenie, nowe przejścia dla pieszych, parking przed basenem, chodniki, wjazdy na posesję i nowe rondo na zbiegu ulic Jedności i Głowackiego.

Skandal w Sejmie! Braun do Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał"

Kilka tygodni potrwa jeszcze z kolei przebudowa I etapu ul. Piłsudskiego. Termin oddania odcinka od ul. Pileckiego do ronda na Waryńskiego został wydłużony ze względu na rozszerzenie prac przez gazownię. Teraz wszystko już zmierza do otwarcia tego fragmentu ulicy, a do grudnia 2022 roku planowane jest zakończenie prac na kolejnym odcinku - od ronda do skrzyżowania z ul. Traugutta. Oprócz nawierzchni ulica zyska też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a nowe oświetlenie obejmie także kolejny fragment, aż do ul. Rolnej. Cała inwestycja to koszt 13,5 mln złotych, z czego 6 mln złotych pochodzi z Funduszu Rozwoju Dróg.

W budowie jest też nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Dzierżęcińskiej

i

Autor: Koszalin Centrum Pomorza W budowie jest też nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Dzierżęcińskiej

Pod koniec września najprawdopodobniej zostanie też wbita pierwsza łopata na ul. Prostej i Popiełuszki. Ta inwestycja to ponad 10 mln złotych, w tym 2,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

O drogowych inwestycjach mówi rzecznik prezydenta Koszalina - Robert Grabowski