Julek przyjechał do Koszalina z Rumi

i

Autor: JS Julek przyjechał do Koszalina z Rumi

"Julek" znów nie pływa po Jamnie. Kolejna awaria statku

2021-08-03 10:22

Dwa tygodnie temu "Julek" - nowy statek kursujący po jeziorze Jamno na linii Koszalin - Unieście - Mielno zaliczył awarię i dwa dni spędził w naprawie. Dziś (03.08.2021) niestety znów wdała się nieznana usterka, więc jeśli planowaliście popłynąć z Koszalina do Mielna - niestety nic z tego nie będzie.

"Julek" pierwszy raz nie popłynął w czerwcu, a dokładnie 17 czerwca, kiedy rejsy zostały odwołane z powodu przeglądu gwarancyjnego.

Następnie, awaria wyłączyła statek z kursowania w dniach 15 i 16 lipca, według informacji płynących z magistratu powodem awarii była usterka łożyska wału napędowego, jednakże wtedy statek wrócił na jezioro Jamno w piątek 16 lipca około godziny 18:00.

Nowy statek na jeziorze Jamno - zobacz wodowanie "Julka"
Posłuchaj relacji AUDIO z wodowania "Julka" na jeziorze Jamno

Tym razem rejsy "Julkiem" są zawieszone do odwołania. MZK ma nadzieję, że to drobna awaria, którą uda się usunąć jeszcze dziś i wznowić rejsy po Jamnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE